У Харкові відкрили музей екоплакату “4-й Блок”

Фото: kharkivoda.gov.ua

У Харкові відкрили музей екоплакату “4-й Блок” з анімацією та доповненою реальністю.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення прес-служби Харківської міськради.

Основою для експозиції стала велика колекція арт-об’єктів на екологічну, соціальну та культурну тематику, яку збирали протягом 28 років.

Експонати, серед яких – плакати та графічні роботи, акумулювалися в межах десяти міжнародних трієнале екоплакату “4-й Блок”. Трієнале проходить у Харкові кожні три роки, починаючи з 1991-го. За цей час організаторам вдалося зібрати понад 10 тисяч робіт з 56 країн. Вони порушують питання забруднення навколишнього середовища, глобального потепління, антиядерну та антивоєнну проблематику тощо. Відтепер частина з цих робіт постійно демонструватиметься в музеї “4-й Блок” у Харківській державній академії дизайну та мистецтв (ХДАДМ) за адресою: вул. Мистецтв, 11. Реалізація проєкту стала можливою завдяки підтримці Українського культурного фонду.

“Відкриття музею “4-й Блок” – важлива подія не тільки для Харкова, але і для всієї України, – переконаний засновник “4-го Блоку”, один з ліквідаторів аварії на ЧАЕС, професор ХДАДМ Олег Векленко. – По-перше, це можливість зберегти для майбутніх поколінь розвиток екологічної думки, адже ці плакати цінні не лише як дизайнерський об’єкт, а й як соціальне висловлювання. По-друге, такого взагалі ніде немає, щоб одночасно поєднувалися музей, архів та лабораторія. У музеї студенти мають можливість займатися наукою, вивчати сучасні види плакатів. Декілька кандидатських дисертацій вже були захищені на основі матеріалів з цієї колекції”.

Під керівництвом завідувача кафедри мультимедійного дизайну ХДАДМ Михайла Опалєва студенти вишу розробили до деяких робіт анімацію та доповнену реальність (VR). Основою для VR стали арт-об’єкти авторства британського графіка українського походження Пола Пітера Піча, художників та графічних дизайнерів Божени Корської (Польща), Іштвана Ороса (Угорщина), Ільдара Яхіна та Ярослава Даниліва (обидва – Україна). Щоб побачити доповнену реальність, потрібно відсканувати гаджетом на основі iOS або Android QR-код, встановити по ньому додаток Artivive і навести камеру на одну з робіт.

Надалі в музеї планують влаштовувати виставки з конкретною тематикою і концепцією, поступово демонструючи відвідувачам величезний архів своєї колекції.

Музей “4-й Блок” відкритий для відвідувачів з понеділка по п’ятницю з 11:00 до 16:00. Вхід – вільний.