Незважаючи на самовідвід суддів, апеляційний суд залишив запобіжний захід підозрюваним у теракті біля Палацу спорту без змін

Судді Харківського апеляційного суду Вікторія Яковлєва та Олександр Курило, які входять до складу судової колегії, що розглядає апеляцію на рішення суду про продовження утримання під вартою обвинувачених у теракті біля Палацу спорту 22 лютого 2015 року, заявили про самовідвід. Незважаючи на це, суду вдалося залишити без задоволення скаргу адвоката обвинувачених. Всі вони залишаться під вартою.

Про це Харків Times повідомила прес-секретар суду Євгенія Бондаренко.

“Ці судді приймали участь на стадії досудового розслідування під час перегляду у 2015 році ухвали за скаргою на бездіяльність прокуратури щодо невнесення ініормації до реєстру про злочин”, – уточнила Бондаренко.

За її словами, на даний момент заміна у складі колегії суддів вже проведена. Місця своїх колег зайняли судді Микола Савченко та Володимир Протасов.

“Залишили апеляції, подані адвокатом Дмитром Тихоненковим в інтересах трьох обвинувачених та обвинуваченого Віктора Тетюцького без задоволення. Рішення суду першої інстанції – без змін”, – повідомила Бондаренко журналістам.

Як повідомляв Харків Times, 25 вересня Харківський апеляційний суд відкрив апеляційне провадження за скаргою захисника обвинувачених у теракті біля Палацу спорту 22 лютого 2015 року на рішення суду про продовження їм запобіжного заходу.

Підозрюваних в теракті біля Палацу спорту 22 лютого 2015 року, що забрав життя чотирьох харків’ян, Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького та Сергія Башликова можуть задіяти в обміні з російською стороною.

22 лютого 2015 року поблизу Палацу спорту в Харкові під час формування колони для проведення ходи з нагоди річниці перемоги Революції гідності стався вибух. Внаслідок теракту загинули чотири людини, серед них – 15-річний школяр Даня Дідик. Були поранені 11 осіб.

26 лютого 2015 р. у рамках антитерористичних заходів співробітники Служби безпеки України затримали трьох мешканців області за підозрою у скоєнні теракту 22 лютого. Всім трьом оголошено підозру за ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) і ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) КК України. 22 квітня 2015 р. обвинувальний акт було направлено до Фрунзенського райсуду Харкова.

22 лютого 2017 р. прокурор Харківської області Юрій Данильченко заявив, що обвинувачені та їхні захисники використовують всі можливості, щоб затягнути судовий процес. Він також зазначив, що “судовий процес завершено на 90%”.

21 квітня 2017 р. суд вирішив не продовжувати слухання у справі після зміни у складі колегії суддів, а почати розглядати її заново, оскільки на цьому наполягав один з обвинувачених.

Як розповів захисник потерпілих Олег Головков, за 4,5 року, станом на початок серпня 2019 у справі про теракт біля Палацу спорту відбулися 170 засідань.

8 серпня Харківський апеляційний суд закрив провадження за апеляційною скаргою обвинувачених у теракті біля Палацу спорту.

Фрунзенський райсуд Харкова 3 вересня продовжив арешт для всіх трьох обвинувачених у теракті біля Палацу спорту 22 лютого 2015 року ще на два місяці.