Охорону публічної порядку на заходах з нагоди Дня захисника України забезпечують 1 тис. правоохоронців

Охорону публічної безпеки та порядку в місцях проведення заходів з нагоди Дня захисника України забезпечують понад 1 тис. правоохоронців, серед яких працівники Національної поліції України, військовослужбовці Нацгвардії та спецпідрозділи.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Нацполіції області.

На території міста та області заплановано проведення 25 тематичних заходів, 10 з яких відбудуться у день свята, 14 жовтня. Очікується, що в них візьмуть участь 8,5 тисяч громадян, 4 тисячі з яких – 14 жовтня.

“Поліція готова забезпечити захист прав і свобод громадян і зробить це професійно”, – запевнив очільник обласного главку поліції Валерій Сокуренко. Поліція закликає громадян не порушувати правопорядок та дотримуватися чинного законодавства.

Напередодні свята зі спільною заявою виступили міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, голова СБУ Іван Баканов та секретар РНБОУ Олексій Данілов.

“Правоохоронці готові забезпечити право на мирні зібрання і публічну демонстрацію громадянської позиції кожному українцю”, – йдеться у ній.

Очільники силових відомств зазначили, що кожен третій поліцейський, нацгвардієць та співробітник СБУ – учасник АТО. “У нас – одні цінності. Головні з них: Україна, її суверенітет, мир у країні і щастя кожного українця! Ми готові забезпечувати права громадян. Ми готові захищати громадський порядок і безпеку кожного учасника. Вкрай важливо у цей день об’єднатися навколо головних цінностей і разом берегти безпеку і поважати права кожного громадянина”, – йдеться у заяві.

Силовики нагадали події 31 серпня 2015 року, коли бойова граната обірвала життя чотирьох нацгвардійців, а понад 120 осіб отримали поранення. “Тому завтра правоохоронні органи будуть діяти суворо і уважно. І ми дуже розраховуємо на пильність учасників масових акцій. Наш спільний ворог нікуди не подівся – ви, як і ми, повинні розуміти, що можливі будь-які провокації”, – йдеться у документі.

“Не дозволяйте нікому маніпулювати вами, використовувати вас “в темну”, нести деструкцію. Занадто багато загинуло воїнів і захисників України, щоб зараз ми дозволили ворогові використовувати чвари всередині країни в його – імперських – цілях! Завтра – день пам’яті і шани. Він не може і не повинен стати днем розколу і слабкості”, – наголошують автори заяви.