Колектив Харківського КБ ім. Морозова попросив Абромавічуса звільнити директора

Фото: ukroboronprom.com.ua

Співробітники Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. Морозова звернулися з колективним листом до гендиректора держконцерну “Укроборонпром” Айварас Абромавичус, в якому попросять звільнити його директора Олексія Бабича. Саме на нього співробітники покладають відповідальність за критичний стан підприємства.

Про це Харків Times дізнався з публікації “Дзеркала тижня”, яке посилається на лист і публікує його фотокопії.

У листі йдеться, що співробітники КБ вже чотири місяці не отримують заробітну плату. Крім того, їм не виплачують відпускні, оздоровчі, лікарняні тощо, не видають спецінструмент, спецодяг і спецхарчування. Через це з підприємства з червня по вересень вже звільнилися 167 людей, ще 44 працівники написали заяви про звільнення з 11 жовтня.

“Звільняються найбільш висококваліфіковані фахівці, які користуються високим попитом на ринку праці… Це досвідчені працівники, які досконало оволоділи тонкощами своєї спеціальності”, – констатували автори звернення.

Масове звільнення персоналу поставило під загрозу повноцінне функціонування КБ.

“ХКБМ внаслідок обезкровлення зараз здатне виконувати конструкторські або дослідно-конструкторські роботи тільки вибірково: або МТУ для виробу Firtina, або “Краб”, або “Верба”, або “Бастіон”, або розробка нових машин на базі бронетранспортера БТР-4Е, або “Лунь” тощо. А за деякими напрямками конструкторської роботи, такими як гідравліка, надійність, розробка експлуатаційної та ремонтної документації вже втрачені всі фахівці. На черзі… стоять трансмісія, система управління рухом виробів бронетанкової техніки і броньовий захист”, – йдеться в листі.

Його автори характеризують обстановку на підприємстві як щось середнє між “революційною ситуацією” і “італійським страйком”. За їхніми словами, взаємодію між структурними підрозділами КБ повністю розбалансовано, і реалізація окремих проектів здійснюється виключно в “ручному” режимі.

Відповідальність за ситуацію колектив підприємства покладає на директора КБ Олексія Бабича, призначеного на цю посаду в лютому 2017 року.

Автори листа стверджують, що за 2,5 року під керівництвом Бабича КБ перетворилося з стабільного підприємства “з пристойними грошима на банківських рахунках і унікальним на багато здатним колективом” на підприємство з багатомільйонною заборгованістю по зарплаті, що опинилося перед загрозою повної зупинки. Крім того, за цей час до КБ втратили довіру постачальники, замовники і експортери озброєнь через зірвані або практичні зірвані замовлення. У зв’язку з цим колектив просить Абромавичуса звільнити Бабича з посади. Лист підписали керівники і співробітники всіх відділів КБ.

Навесні і влітку співробітники КБ Морозова вже страйкували через невиплати зарплати і зверталися до керівництва “Укроборонпрому” з проханням звільнити директора Олексія Бабича.

Однією з причин, за якими ситуація на підприємстві стала критичною, став інцидент із замовленням Міністерства оборони партії бронетранспортерів.

Як повідомляв Харків Times , ДП “Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О. Морозова” (ХКБМ) вимушено переводить майже тисячний колектив підприємства на дводенний робочий тиждень.