Обвинувачений у теракті біля Палацу спорту відмовився від захисника

Фото: UA Харків

Обвинувачений у теракті біля Палацу спорту 22 лютого 2015 року Віктор Тетюцький на сьогоднішньому, 9 жовтня, судовому засіданні відмовився від послуг свого адвоката Дмитра Тихоненкова та зажадав безкоштовного захисника.

Про це Харків Times стало відомо з повідомлення UA Харків.

Прокуратура визнала цю вимогу “зловживанням процесуальними правами” з метою затягування справи та маніпуляцією. Однак, Фрунзенський райсуд прийняв відмову Тетюцького від адвоката. Тепер йому повинні призначити державного захисника. Засідання суду перенесено на 16 жовтня.

Як повідомляв Харків Times, підозрюваних в теракті біля Палацу спорту 22 лютого 2015 року, що забрав життя чотирьох харків’ян, Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького та Сергія Башликова можуть задіяти в обміні з російською стороною.

22 лютого 2015 року поблизу Палацу спорту в Харкові під час формування колони для проведення ходи з нагоди річниці перемоги Революції гідності стався вибух. Внаслідок теракту загинули чотири людини, серед них – 15-річний школяр Даня Дідик. Були поранені 11 осіб.

26 лютого 2015 р. у рамках антитерористичних заходів співробітники Служби безпеки України затримали трьох мешканців області за підозрою у скоєнні теракту 22 лютого. Всім трьом оголошено підозру за ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) і ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) КК України. 22 квітня 2015 р. обвинувальний акт було направлено до Фрунзенського райсуду Харкова.

22 лютого 2017 р. прокурор Харківської області Юрій Данильченко заявив, що обвинувачені та їхні захисники використовують всі можливості, щоб затягнути судовий процес. Він також зазначив, що “судовий процес завершено на 90%”.

21 квітня 2017 р. суд вирішив не продовжувати слухання у справі після зміни у складі колегії суддів, а почати розглядати її заново, оскільки на цьому наполягав один з обвинувачених.

Як розповів захисник потерпілих Олег Головков, за 4,5 року, станом на початок серпня 2019 у справі про теракт біля Палацу спорту відбулися 170 засідань.

8 серпня Харківський апеляційний суд закрив провадження за апеляційною скаргою обвинувачених у теракті біля Палацу спорту.

Фрунзенський райсуд Харкова 3 вересня продовжив арешт для всіх трьох обвинувачених у теракті біля Палацу спорту 22 лютого 2015 року ще на два місяці.

На 21 жовтня призначено розгляд в Харківському апеляційному суді скарги захисника обвинувачених у теракті біля Палацу спорту на рішення суду про продовження їм запобіжного заходу.