Торгівельні мережі з Харкова та Одеси попалися на ухиленні від митних платежів

Служба безпеки України спільно з податківцями затримала організаторів “центру мінімізації митних платежів”, основними замовниками якого виступали власники торгівельних мереж з Харкова та Одеси.

Про це Харків Times стало відомо з повідомлення Пресцентру СБУ.

“Оперативники спецслужби встановили, що організоване угруповання з понад двадцяти учасників створило протиправний механізм ввезення в Україну товарів широкого вжитку поза митним контролем та без сплати обов’язкових платежів. Ключовими замовниками виступили власники торговельних мереж з Одеси та Харкова. Клієнтами також були фізичні особи-підприємці зі столичного регіону, які займаються реалізацією широкого спектру товарів від будівельних матеріалів до мобільних телефонів”, – йдеться у повідомленні СБУ.

Встановлено, що брендові товари закуповували за кордоном і ввозили їх до України дрібними партіями. Везли товари як на легковиках і вантажівках, що належать організаторам і їхнім родичам, так і повітряним шляхом. В автівках незаконно ввозилися не лише товари, але й заховану в спеціально обладнаних сейфах або особистих речах перевізників готівку.

“Фігуранти справи використовували також послуги логістичних компаній”, – уточнюють у СБУ.

З клієнтами розраховувалися, використовуючи реквізити підконтрольних підозрюваним компаній, в тому числі нерезидентів без сплати митних платежів. На частку організаторів схеми доводилося 0,5-1,5% від суми замовлення.

Після контрабандного ввезення продукцію направляли на склади, орендовані організаторами від імені підконтрольних компаній у Києві, Одесі, Харкові, Дніпрі, Львові та Хмельницькому.

“За незалежними оцінками протягом останніх двох років зловмисники незаконно ввезли товарів на суму понад 150 мільйонів гривень”, – підкреслили у СБУ.

Під час обшуків, проведених у рамках кримінального провадження за ч. 5 ст. 27 і ч. 3 ст. 212 КК за місцем проживання фігурантів, в орендованих ними складах, а також у торгових приміщеннях у Києві та Харкові, Київській, Харківській та Одеській областях, правоохоронці вилучили 579 тис. доларів, чорнові записи, печатки, господарські документи підконтрольних фігурантам підприємств і комп’ютерну техніку. Слідчі дії тривають.

Як повідомляв Харків Times, контррозвідники Служби безпеки України у вересні викрили факт нанесення мільйонних збитків Харківському державному авіаційному виробничому підприємству (ХДАВП).