Завтра у Харкові вперше пройде фестиваль мистецької освіти в розвазі

В Харкові 22 вересня вперше пройдуть “Культурні пікніки” – фестиваль едьютейнменту (освіти в розвазі) під відкритим небом від місцевих закладів культури, мистецтв, дозвілля та креативних індустрій.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення організаторів.

На події можна буде граючись навчитися певному хисту з восьми галузей мистецтв: візуальне, аудіальне й аудіовізуальне мистецтво, дизайн та мода, перформативне та сценічне мистецтво, культурна спадщина, література та видавнича справа, культурні та креативні індустрії.

“Культурні пікніки” хочуть зайвий раз зблизити установи, професіоналів і майстрів культури та креативу зі своєю цільовою аудиторією – широким загалом – так, аби цю сферу можна було кожному торкнутися чи навіть більше, відчути самому, стати співучасником дійства з будь-якої культурної сфери – від театру та традиційних ремесел до кліпмейкерства й моделювання доповненої реальності”, – каже менеджерка фестивалю в Харкові Тетяна Баглай.

У програмі “Культурних пікніків” українознавчі й історичні урбаністичні студії, симуляції роботи археолога, мистецтвознавця, етнолога, реставратора, екскурсовода, майстерні Слобожанських ігор, танців і пісень, 3D-моделювання, галерея малювання Харкова, коцарство, циркова, акторська та режисерська кафедри, світложивопис, інші активності по принципу “покажи, поясни, дай спробувати”.

На “Культурних пікніках” також діятиме інформаційне шатро міського Громадського бюджету, серед пріоритетів якого на 2020 рік є проведення фестивалів креативних іміджевих напрямків сучасного мистецтва, культури та туризму. Тут всі охочі зможуть отримати консультацію по поданню проєктів на голосування й подальшої їх реалізації.

“Культурні пікніки” є пілотним проєктом мистецького едьютейнменту й крім Харкова його прийматиме Тернопіль у жовтні. “”Культурні пікніки” є одним із двох проєктів національної співпраці, що були підтримані в Харкові Українським культурним фондом у рамках їх програми “Створюємо інноваційний культурний продукт””, – зауважує Тетяна Баглай.

“Культурні пікніки” пройдуть у Харкові 22 вересня в Покровському сквері (неподалік від ст.м. “Історичний музей”/”Майдан Конституції”), початок о 13:00. Вхід вільний, участь безкоштовна.