Харків’ян запрошують на “Ніч науки”

VI Освітній проект “Ніч науки”, в рамках якого провідні виші Харкова презентують свої наукові відкриття і досягнення, пройде 21 вересня у Харкові.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення прес-служби Харківської міськради.

Цього року в проекті візьмуть участь 16 вищих навчальних закладів Харкова, в тому числі Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, Національний університет міського господарства ім. О М. Бекетова, Національний медичний університет, Національний економічний університет ім. Семена Кузнеця, а також Харківський планетарій ім. Ю. Гагаріна та STEM-школа “Inventor”.

Директор Департаменту по взаємодії з міжнародними агенціями та фінансовими установами міськради Ольга Дем’яненко повідомила, що в рамках “Ночі науки” кілька заходів будуть презентовані вперше. У їх числі – квест для школярів на тему енергоефективності, який пройде за підтримки Німецької федеральної компанії “GIZ”. Учасникам гри буде запропоновано п’ять цікавих маршрутів, в тому числі “Віртуальна реальність” і “Творча майстерня”.

“Ця тема на сьогоднішній день – дуже актуальна і потрібна, і місто багато працює в цьому напрямку, зокрема з компанією “GIZ”. Ми хочемо, щоб випускники харківських шкіл, проходячи цей квест, наочно ознайомилися з проблемами і інноваційними підходами в сфері енергоефективності. Переможці квесту отримають подарунки від партнерів”, – зазначила Дем’яненко.

Ще один партнер заходу – компанія “Vodafone Україна” – на базі Національного технічного університету “ХПІ” проведе відкриту лекцію під назвою “Не варто боятися повстання машин, краще його очолити”, присвячену інноваційним технологіям. Там також буде розіграний приз.

Урочисте відкриття “Ночі науки” відбудеться о 16:00 у Харківському національному університеті міського господарства ім. О. М. Бекетова. В цей же час почнуть свої програми усі виші, на базі яких харків’янам продемонструють різні експерименти, познайомлять з роботою лабораторій і кафедр, а також презентують сучасні розробки і досягнення науки.

Так, у медуніверситеті можна буде зібрати з конструктора людину і вивчити особливості свого організму, а в фармацевтичного університету – створити своїми руками лікарський препарат. В університеті залізничного транспорту відбудеться презентація роботів, а гості університету харчування і торгівлі зможуть приготувати і продегустувати наноморозиво. У Харківському планетарії жителям і гостям міста привідкриють таємницю світла, а в STEM-школі “Inventor” пройде майстер-клас з виготовлення робопса.

На всі локації буде організований трансфер за трьома маршрутами: один по вишах, які розташовані в центрі, другий – в бік Олексіївки і третій – на Салтівку. Місце збору і кінцева зупинка автобусів – станція метро “Держпром”. Автобуси курсуватимуть з інтервалом приблизно 15-30 хвилин.

З детальною програмою всіх вишів-учасників “Ночі науки”, а також розкладом руху трансферу можна ознайомитися тут.