У Харкові вручили волонтерські нагороди бійцям, які брали участь у боях за Іловайськ

Фото: www.ukrinform.ru

92 бійців, які брали участь у боях під Іловайськом у серпні 2014 року, нагороджено волонтерськими нагородами на пам’ятному заході у Харкові, присвяченому 5-й річниці Іловайської трагедії.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Укрінформу,

Нагороди бійцям 92-ї окремої механізованої бригади вручив генерал-майор Віктор Ніколюк (позивний “Вітер”), який у 2013-2017 роках був командиром цієї бригади. Нагороди виконано у формі хреста з написом “Іловайськ-2014”.

Ніколюк нагадав, що навесні-влітку 2014 року бригада налічувала менше 500 чоловік особового складу. “У серпні було дано наказ іти на деблокацію Іловайська, і пішли всі – танкісти, аріллерія, розвідники, піхота, зв’язківці, – розповів він. – Ядром особового складу стали колишні афганці та учасники локальних воєн за кордоном. Але сили були нерівні. Нас пресував дивізіон російських “Градів”, мінометні батареї і жива сила противника”.

“Із 265 моїх бійців загинуло 12 осіб, ще 4 з тих, хто опинився в котлі, загинув пізніше у боях з російськими агресорами», – додав Ніколюк, підкресливши, що “Іловайськ – це трагедія, і в той же час, це подвиг людей , які віддали за батьківщину не тільки кров, а й життя “.

Всього до волонтерських нагород “Іловайськ-2014” представлено 140 осіб, серед них 16 – посмертно. Однак сьогодні змогли отримати нагороди лише 92 бійця, в тому числі родичі 16 загиблих. З рештою, як повідомили організатори заходу, зв’язок втрачено. Ніколюку нагороду “Іловайськ-2014” вручила волонтер Ірина Білецька.

Учасники пам’ятного заходу заспівали Гімн України і вшанували пам’ять загиблих в Іловайську хвилиною мовчання. Священики церков ПЦУ відслужили панахиду за загиблими та освятили волонтерські нагороди.

У Молодіжному парку Харкова, де проходила церемонія, розгорнуто два десятка стендів, які розповідають про бойовий шлях 92-ї бригади. Біля них харків’яни могли почути розповіді про події під Іловайськом від безпосередніх учасників. Люди висловлювали надію, що всіх, хто вийшов з Іловайського котла, представлять і до державних нагород.