У Києві не враховується думка регіону щодо укрупнення районів області – Чернов

Фото: oblrada.kharkov.ua

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов заявив у ефірі програми “Тема дня” на каналі UA: Харків, що у Києві не враховується думка регіону щодо укрупнення районів області.

Про це ХарківTimes дізнався з повідомлення прес-служби Харківської міськради.

Чернов нагадав, що минулого року на Харківщині спільним розпорядженням голови обласної ради та голови облдержадміністрації була створена Робоча група, до якої увійшли депутати обласної ради, інших органів місцевого самоврядування, представники облдержадміністрації та громадськості, науковці. “До речі, за згодою, також ми залучили фахівців Мінрегіону. Застосувавши різні підходи, враховуючи географічні особливості, щільність населення, перспективи формування бюджетів та інші чинники, Робоча група підготувала пропозиції. У перспективі мали бути створені спроможні райони. Оскільки таке рішення приймається не на один день, а на десятиріччя”, – наголосив голова обласної ради.

“Робоча група дійшла висновку, що на Харківщині, у разі проведення другого етапу адміністративно-територіальної реформи, замість двадцяти семи районів має бути дев’ять. Київ з нами не погодився. Тоді ми запропонували компромісний варіант – сім районів. Але Київ й досі пропонує чотири райони”, – розповів Чернов.

Він також зазначив, що на сьогоднішній день ані проекту постанови Кабінету Міністрів, ані іншого нормативного акту, який затверджує запропоновану модель районного поділу Харківської області, не існує. “Усе, що з’являється, наприклад, у соціальних мережах, не більше чим особиста точка зору експерта або посадовця, навіть міністра, зі всією моєю повагою”, – говорить Чернов.

“За моделлю, розробленою на Харківщині, формування районів має відбуватися відповідно до європейської практики утворення муніципальних одиниць субрегіонального рівня: 1,9 млрд грн бюджету у кожному районі, у середньому 250 населених пунктів з віддаленістю до районного центру не більше 60 км у 80%. З населенням в районі близько 150 тисяч, – зазначив Чернов. – Але, на жаль, у Києві думка регіону не враховується, а аргументи проти не приводяться”.

Як повідомляв Харків Times , Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства запропонувало нову схему поділу Харківської області – передбачається, що в ній буде чотири об’єднаних району замість нинішніх 27.