Які харківські виші найбільш популярні в абітурієнтів

Фото: ТСН

В 2019 році найбльше заяв абітурієнти подали до ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

Про це у вівторок, 30 липня, під час брифінгу розповів заступник голови Харьківської облдержадміністрації Анатолій Бабічев, повідомляє ХарківTimes з посиланням на прес-службу ХОДА.

За словами Бабічева, найбільшу кількість заяв подано до ХНУ ім. В.Н. Каразіна, НТУ «ХПІ», ХНЕУ ім. С. Кузнеця, НЮУ ім. Я. Мудрого, ХНУРЕ, ХНУМГ ім. О.М.Бекетова, НАУ ім. М.Є.Жуковського «ХАІ», ХНПУ ім. Г.С. Сковороди.

Він підкреслив, що вступники подали понад 160 тисяч заяв (понад 11 тисяч – до коледжів, технікумів, училищ, майже 150 тисяч – до закладів вищої освіти).

«Тут треба пам’ятати, що кожен абітурієнт зміг подати кілька заяв до кількох закладів вищої освіти. Кількість зарахованих будемо розуміти вже за декілька тижнів», – додав заступник керівника області.

«Найбільший попит у вступників мають такі спеціальності: «право», «філологія», «фармація» та «промислова фармація», «медицина», «менеджмент», «комп’ютерні науки» та «комп’ютерна інженерія», – розповів Анатолій Бабічев.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 12:00 1 серпня. Переведення на вакантні бюджетні місця та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів – не пізніше 9 серпня. Зарахування за рахунок цільових пільгових державних кредитів, за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.

Жителі тимчасово окупованого Криму могли вступати до вишу за спрощеною системою через освітній центр «Крим – Україна».

«Окрім того, цього року розширилась категорія пільговиків. Зокрема, подано 744 заяви від осіб, які мають право на переведення на вакантні місця державного або регіонального замовлення. У тому числі від учасників бойових дій та осіб, які визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, подано 267 заяв. Якщо вони беруть участь у загальному конкурсі та не проходять на місця державного замовлення, Міністерство науки та освіти України автоматично надасть їм бюджетні місця», – повідомив заступник голови ХОДА.