Засідання суду за скаргою на зняття підозри з Мусєєва перенесли (доповнено)

Фото: ХарківTimes

Харківський апеляційний суд переніс розгляд апеляційної скарги прокуратури на постанову Київського райсуду про скасування підозри в зраді колишньому керівнику Холодногірської райадміністрації Максима Мусєєву.

Про це повідомив кореспондент Харків Times.

Сам Мусєєв до суду не з’явився.

На початку судового засідання захист Мусєєва заявив про недовіру суду, мотивувавши її наявністю сумнівів в неупередженості суддів. Захист заявив про політичну вмотивованість звинувачення та про наявність у головуючого судді родича в керівництві однієї з місцевих прокуратур, який підпорядковується прокурору області, який підписав підозру Мусєєву – на думку захисту, через нього може чинитися вплив на суддю. Крім того, захист заявив, що коли в минулому судовому засіданні сторона захисту викладала свої доводи і заперечення щодо апеляційної скарги, колегія суддів не дала можливості викласти їх в повному обсязі, що суперечить принципам права особи на захист, змагальності сторін судового процесу та їх рівності перед судом.

Звинувачення виступило проти задоволення клопотання, назвавши аргументи захисту необґрунтованими.

Суд відмовив захисту в задоволенні клопотання.

Після цього захист заявила клопотала про надання часу для ознайомлення адвоката Андрія Межерицького з результатами експертизи, долученої до справи. Відповідні матеріали були долучені захистом на минулому судовому засіданні, в якому Межерицький був відсутній. Захист просив надати адвокату, щонайменше, тиждень. Звинувачення заперечувало проти цього, стверджуючи, що експертиза, про яку йде мова, не може впливати на хід розгляду справи, так як її результати не суперечать звинуваченням.

Судова колегія задовольнила клопотання і оголосила перерву в засіданні. Наступне судове засідання призначене на 5 серпня на 14:00.

Адвокат Мусєєва Юрій Вишневецький повідомив журналістам, що експертиза, про яку йшлося у судовому засіданні, стосується програмного засобу “Сигнал”. В обвинуваченні йдеться про те, що за допомогою цієї програми Мусєєв, начебто, зв’язувався з представниками спецслужб РФ. “Інсталювати її віддалено неможливо… Відповідно до матеріалів, які будуть у подальшому, я думаю, досліджуватися судом, ми побачимо, що інсталювання цієї програми відбулося в кінці серпня 2018 року, коли Мусєєв вже перебував за межами України. А тому, відповідно, він не мав можливості інсталювати цю програму і здійснювати у подальшому будь-яке спілкування з будь-якими особами. Тобто, ці висновки експертизи повністю спростовують докази сторони обвинувачення, які ми вважаємо штучними, а також спростовують певні висновки, які зроблені у скасованому повідомленні про підозру”, – сказав адвокат.

Як повідомляв Харків Times, в серпні 2018 року Максиму Мусєєву, який на той момент займав посаду глави адміністрації Холодногірського району Харкова, заочно пред’явили підозру в державній зраді (стаття 111 КК України). Вручити підозру Мусєєву особисто правоохоронці не змогли, оскільки той перебував в бігах.

В ході досудового розслідування справи про державну зраду стосовно колишнього глави Холодногірського району міста Максима Мусєєва встановлений канал передачі секретної інформації до Російської Федерації. Експерти вже підтвердили, що дані, які передавалися каналом зв’язку, “містять державну таємницю і її витік може зашкодити інтересам України у сфері державної безпеки”. Слідству відомо про виїзд підозрюваного в Російську Федерацію. Мусєєв оголошений в державний розшук, підготовлений пакет необхідних документів для оголошення його в міжнародний розшук.

Мер Харкова Геннадій Кернес 26 грудня, на зустрічі з журналістами повідомив, що колишній глава Холодногірської райадміністрації міста Максим Мусєєв звільнений з займаної посади “за статтею”, оскільки “занадто довго відсутній на робочому місці”.

У той же час, звинувачення Мусєєва в державній зраді мер вважає сфальсифікованими “керівниками області в особі пані губернатора (Юлії Світличної – ХТ) та її покровителя – голови президентської Адміністрації Ігоря Райніна”. На його думку, до Харкова були “дані команди” СБУ та прокуратурі.

21 травня 2019 суддя Київського районного суду Світлана Колесник скасувала підозру екс-главі адміністрації Холодногірського району Максиму Мусєєву.

18 липня Харківський апеляційний суд почав розгляд апеляційної скарги прокуратури на ухвалу Київського райсуду про скасування підозри у держзраді колишньому очільнику Холодногірської райадміністрації Максиму Мусєєву.