Випускники факультету підготовки офіцерів запасу ХНУПС склали Військову присягу

Фото: Інформаційне агентство МО України у м. Харків

Близько 650 випускників факультету підготовки офіцерів запасу за контрактом Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (ХНУПС) склали Військову присягу на вірність Українському народові.

Про це ХарківTimes дізнався з повідомлення Інформаційного агентства МО України “АрміяInform”

Урочистості одночасно відбулися у Харкові, Вінниці, Миколаєві, Полтаві, Херсоні та Чернігові, де цьогорічні випускники ХНУПС з числа студентів 18-х закладів вищої освіти навчаються за основними спеціальностями.

У Харкові з урочистою подією хлопців та дівчат привітали військові викладачі, рідні та близькі. Після офіційної частини заходу священик Православної церкви України окропив майбутніх офіцерів запасу, благословив їх Божим благословенням і побажав бути гідними захисниками Батьківщини. На завершення випускники пройшли урочистим маршем і сфотографувалися на згадку з військовими викладачами і командирами.

За словами командування університету, напередодні цього дня вони протягом місяця на практиці закріплювали в армійських колективах набуті теоретичні знання, пов’язані з майбутньою військовою професією. Один із акцентів у навчанні ставився на врахуванні бойового досвіду, набутого під час проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних Сил на сході України.

Середній бал випускників склав 4,03. 22 хлопців та дівчат завершили навчання з відзнакою. В урочистому строю випускників було чотири продовжувача військових династій, а батьки сімох брали участь в Антитерористичній операції чи операції Об’єднаних Сил. Батьки ще декількох випускників пройшли горнило локальних конфліктів у Афганістані, Азербайджані чи Сирії.

“Незабаром усім випускникам присвоять офіцерське звання “молодший лейтенант запасу” і вони отримають право обіймати первині офіцерські посади у Збройних Силах України чи інших військових формуваннях”, – йдеться у повідомленні.