Випускники факультету підготовки офіцерів запасу ХНУПС склали Військову присягу

Фото: Інформаційне агентство МО України у м. Харків

Близько 650 випускників факультету підготовки офіцерів запасу за контрактом Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (ХНУПС) склали Військову присягу на вірність Українському народові.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Інформаційного агентства МО України “АрміяInform”

Урочистості одночасно відбулися у Харкові, Вінниці, Миколаєві, Полтаві, Херсоні та Чернігові, де цьогорічні випускники ХНУПС з числа студентів 18-х закладів вищої освіти навчаються за основними спеціальностями.

У Харкові з урочистою подією хлопців та дівчат привітали військові викладачі, рідні та близькі. Після офіційної частини заходу священик Православної церкви України окропив майбутніх офіцерів запасу, благословив їх Божим благословенням і побажав бути гідними захисниками Батьківщини. На завершення випускники пройшли урочистим маршем і сфотографувалися на згадку з військовими викладачами і командирами.

За словами командування університету, напередодні цього дня вони протягом місяця на практиці закріплювали в армійських колективах набуті теоретичні знання, пов’язані з майбутньою військовою професією. Один із акцентів у навчанні ставився на врахуванні бойового досвіду, набутого під час проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних Сил на сході України.

Середній бал випускників склав 4,03. 22 хлопців та дівчат завершили навчання з відзнакою. В урочистому строю випускників було чотири продовжувача військових династій, а батьки сімох брали участь в Антитерористичній операції чи операції Об’єднаних Сил. Батьки ще декількох випускників пройшли горнило локальних конфліктів у Афганістані, Азербайджані чи Сирії.

“Незабаром усім випускникам присвоять офіцерське звання “молодший лейтенант запасу” і вони отримають право обіймати первині офіцерські посади у Збройних Силах України чи інших військових формуваннях”, – йдеться у повідомленні.