Харківський мандрівник повернувся з навколосвітки у вишиванці і україномовним

Фото: Артемій Сурін/facebook

Днями з навколосвітньої подорожі повернувся мандрівник, відомий блогер, бренд-посол України Артемій Сурін.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Артемія Суріна на сторінці у Facebook.

Харків’янин став першим українцем, який здійснив навколосвітню подорож за канонами Лондонської королівської географічної спілки. Згідно вимогам, Сурін побував на усіх континентах, включаючи Антарктиду, відвідав 40 країн та перетнув три океани, усі меридіани й часові пояси, двічі перетнув екватор і досяг найвіддаленішого від будь-якого континенту чи країни острова Піткерн у Тихому океані. При цьому мандрівник жодного разу не скористався літаком. Його подорож тривала 280 днів. З власної ініціативи харків’янин популяризував імідж України у світі.

Фото: Артемій Сурін/facebook

На своїй сторінці у соцмережі мандрівник заявив, що переходить на українську мову:

«Рішення, до якого я прийшов саме у навколосвітці. Я вирішив почати спілкуватися Українською, рідною мовою. Чому це роблю? Тому, що коли по світу розповідав про Україну, яка чудова наша країна, люди на багатьох континентах питали мене: «А яка в вас мова, ви маєте власну»? – Так, це Українська! Дуже красива одна з мелодійніших в світі! – А якою ти спілкуєшся? – Іншою. – Чому? Я починав розповідати, що народився та жив перші 25 років у Харкові, де все оточення розмовляло російською. Казав це, а всередині розумів, що це і звучить дивно, а по суті – просто незрозумілий дисонанс».

Фото: Артемій Сурін/facebook

Також харків’янин признався, що коли наближався до України, лишалося лише перетнути Чорне море, то його просто накрили почуття.

«Після 9 месяців, 100 000 км шляху зрозумів, ЩО для тебе значить країна, в якій ти народився, живеш, де живуть твої кохані люди, і з якими пов’язано все твоє життя та майбутнє. Тому прийняв це рішення», – пише Артемій.

Мандрівник заявив, що буде розвивати свою українську мову і що ніколи не пізно змінюватися.

Як повідомляв раніше Харків Times, в Ірані затримали харків’янина за «шпигунство». Мандрівника та автора відеоблогу про навколосвітню подорож Артемія Суріна заарештували в іранському місті Ардакан через використання дрона.

Харків’янин, який здійснював навколосвітню подорож, дивом врятувався з іранської в’язниці, де його арештували за шпигунство. Працівники українського посольства на дипломатичному авто практично евакуювали харків’янина Артемія Суріна з території Ірану.