Підозрюваний у нападі на телеоператора прийшов до суду з трьома адвокатами

Фото: UA: Харків

Відбулося засідання Харківського апеляційного суду у справі про напад на телеоператора Вадима Макарюка.

Про це Харків Times дізнався із повідомлення UA: Харків.

До Харківського апеляційного суду Михайло Базалєй прийшов з трьома адвокатами. Двадцятирічний студент під домашнім арештом більше тижня. Прокуратура такий запобіжний захід оскаржує, як занадто м’який.

«Є ще одна скарга, але вона ще не надійшла. Ставиться на обговорення питання про перенесення засідання, щоб об’єктивно і повно розглянути справу з урахуванням скарг і захисників і сторони обвинувачення».

Ще одну апеляцію 22 липня поштою до суду направили адвокати Базалєя. Захисник Євген Самойлов каже: підозрюваний провини не визнає. Колегію суддів проситимуть зняти з нього домашній арешт.

«В першу чергу, це необґрунтована підозра, тому що вона не доведена документами. Як приклад — немає об’єктивних документальних доказів, що Макарюк є журналістом. Також немає ризиків, які перерахував слідчий суддя. Було б правильно дотримати права на захист підозрюваного, об’єднати дві апеляційні скарги та розглянути обидві на одному засіданні», — говорить Самойлов.

Обидві сторони щодо переносу засідання не заперечували. Судді відклали розгляд справи до першого серпня.

Як повідомляв Харків Times, на території торгового центру “Барабашово” 7 червня жорстоко побили оператора служби новин “Вісті” Вадима Макарюка. Потерпілого з травмами голови доставили до відділення реанімації Харківської міської клінічної лікарні швидкої та невідкладної медичної допомоги, згодом його перевели до відділення реанімації 7-ї міської клінічної лікарні

Поліція відкрила кримінальні провадження за фактом нападу на журналіста за ч. 2 ст. 345-1 (загроза або насильство по відношенню до журналіста), ч. 1. ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) і ч. 2 ст. 187 (розбій) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за санкціями статей передбачає до 10 років позбавлення волі.

Поліція оголосила про підозру в причетності до нападу на Макарюка Сергію Козлюк по ч.3 ст.171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), ч.4 ст.296 (хуліганство), ч.1 ст.345-1 (погроза або насильство відношенні журналіста) Кримінального кодексу. 12 червня Київський районний суд обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного засобу контролю.

21 червня підозру в причетності до нападу на Макарюка було оголошено ще двом харків’янам – Олегу Радченко та Іллі Альошкіну. Їм обом інкримінують скоєння злочинів, передбачених ч.3 ст.171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) і ч.2 ст.345-1 (загроза або насильство по відношенню до журналіста) КК. Крім того, Радченко оголошено про підозру за ч.1 ст.347 Кримінального кодексу України (умисне пошкодження або знищення майна журналіста). 26 червня Київський районний суд обрав їм запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту за місцем проживання.

16 липня суд взяв під цілодобовий домашній арешт четвертого підозрюваного у справі – Михайла Базалея.