У реабілітаційному центрі Харкова «лікували» побоями (Фото)

Фото: khar.gp.gov.ua

Прокуратура припинила діяльність псевдореабілітаційного центру, де «лікували» знущаннями та побоями.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі прокуратури області.

Харківська місцева прокуратура № 5 спільно з працівниками Слобідського відділу поліції ГУНП в області припинила діяльність незаконного реабілітаційного центру для алко – та наркозалежних осіб, який функціонував на території району.

За інформацією керівника місцевої прокуратури Володимира Калюги, сьогодні, 24 липня 2019 року, в рамках розслідування кримінального провадження за фактом незаконного позбавлення волі, або викрадення людей (ч. 2 ст.146 КК України) на території закладу проведено санкціонований судом обшук, у ході якого встановлено 19 громадян віком від 27 до 65 років, які примусово перебували у реабілітаційному центрі нібито з метою лікування.

Громадяни повідомили, що їх виловлювали на вулицях або забирали з дому та привозили до цього центру проти їх волі. Там їх примушували підписувати договори щодо начебто добровільного проживання у закладі, відбирали документи, телефони та особисті речі. Щоб «пацієнти» не втекли, за ними постійно слідкували, а вікна будинку облаштували металевими решітками.

Слід зазначити, що серед мешканців центру були не тільки громадяни України, але й іноземці, зокрема, мусульмани.

Ще одним методом «лікування» алкогольної та наркотичної залежності стали знущання та фізичне насилля.

На разі досудове розслідування триває. Встановлюються всі обставини справи та особи, причетні до скоєння злочину.

Максимальна санкція статті передбачає 5 років позбавлення волі.

Як повідомляв Харків Times, ще один “реабілітаційний центр” прикрили у Харкові. Харківська місцева прокуратура №3 та Немишлянський відділ поліції 29 січня припинили діяльність підпільного “реабілітаційного центру”, який діяв під виглядом благодійної організації. “Пацієнтів” центру доставляли проти їхньої волі та “утримували силою й погрозами”.