Справа про напад на телеоператора: суд розгляне скаргу прокурора щодо четвертого підозрюваного

Фото: Вадим Макарюк\Facebook

Відбудеться перегляд запобіжного заходу четвертому підозрюваному у побитті харківського оператора теленовин Вадима Макарюка.

Про це Харків Times дізнався із повідомлення прес-служби суду.

25 липня 2019 року колегія суддів розглядатиме апеляційну скаргу прокурора на ухвалу слідчого судді Київського районного суду міста Харкова про обрання запобіжного заходу підозрюваному Михайлу Базалєю.

Ухвалою слідчого судді Київського районного суду міста Харкова від 16 липня 2019 року Михайлу Базалєю було застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту за місцем мешкання та заборонено його залишати без дозволу слідчого органу, прокурора або суду цілодобово, в межах строку досудового розслідування, до 10 серпня 2019 року.

Підозра Михайлу Базалєю органом досудового розслідування пред’явлена за частиною 3 статті 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та частиною 2 статті 345-1 (погроза або насильство щодо журналіста) Кримінального кодексу України.

Нагадуємо, за обставинами подій – 7 червня 2019 року на території торгівельного центру «Барабашово» стався конфлікт серед підприємців та представників громадських об’єднань. Під час конфлікту був жорстоко побитий оператор місцевої служби теленовин Вадим Макарюк.

Головуючий у справі – суддя Валерій Бездітко. Судді колегії – Віктор Цілюрик, Ярослав Чопенко.

Як повідомляв Харків Times, на території торгового центру “Барабашово” 7 червня жорстоко побили оператора служби новин “Вісті” Вадима Макарюка. Потерпілого з травмами голови доставили до відділення реанімації Харківської міської клінічної лікарні швидкої та невідкладної медичної допомоги, згодом його перевели до відділення реанімації 7-ї міської клінічної лікарні

Поліція відкрила кримінальні провадження за фактом нападу на журналіста за ч. 2 ст. 345-1 (загроза або насильство по відношенню до журналіста), ч. 1. ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) і ч. 2 ст. 187 (розбій) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за санкціями статей передбачає до 10 років позбавлення волі.

Поліція оголосила про підозру в причетності до нападу на Макарюка Сергію Козлюк по ч.3 ст.171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), ч.4 ст.296 (хуліганство), ч.1 ст.345-1 (погроза або насильство відношенні журналіста) Кримінального кодексу. 12 червня Київський районний суд обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного засобу контролю.

21 червня про підозрі в причетності до нападу на Макарюка було оголошено ще двом харків’янам – Олегу Радченко та Іллі Альошкіну. Їм обом інкримінують скоєння злочинів, передбачених ч.3 ст.171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) і ч.2 ст.345-1 (загроза або насильство по відношенню до журналіста) КК. Крім того, Радченко оголошено про підозру за ч.1 ст.347 Кримінального кодексу України (умисне пошкодження або знищення майна журналіста). 26 червня Київський районний суд обрав їм запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту за місцем проживання.

16 липня суд взяв під цілодобовий домашній арешт четвертого підозрюваного у справі – Михайла Базалея.

18 липня слідству вдалося допитати побитого на Барабашова телеоператора Макарюка. Це вдалося зробити більш як через місяць після його жорстокого побиття.