Помер один з авторів Конституції України Віктор Мусіяка

Фото: www.radiosvoboda.org

У понеділок, 22 липня, у віці 73 років помер відомий український юрист і політичний діяч Віктор Мусіяка. Причиною смерті став інфаркт.

Про це Харків Times дізнався з публікації LB.ua.

Віктор Мусіяка народився 28 червня 1946 року в Миколаївській області. У 1973 році закінчив Харківський юридичний інститут, там же почав викладацьку діяльність. З 1983-го по 1996 рік був завідувачем кафедри цивільного права, проректором Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого. У 2000-2002 роках завідував кафедрою галузевих юридичних наук юридичного факультету Національного університету “Києво-Могилянська академія”.

У 1994-му почав політичну діяльність. Народний депутат України 2-го скликання з квітня 1994 до квітня 1998 року. З листопада 1995 року до червня 1996-го був постійним представником Президента України у Верховній Раді України.

На виборах 2002 року знову потрапив до Верховної Ради за списками блоку “Наша Україна”, до якого входила і очолювана ним партія “Вперед, Україно!”

Мусіяка – автор близько 120 наукових праць, один із авторів Конституції України.

В останні роки Мусіяка був науковим консультантом Центру Разумкова з правових питань.

Дисидент Семен Глузман написав короткий некролог на смерть свого шановного друга:

“Пам’яті доброї людини.

Так минає слава світу. Древній римський вислів – про нього. Про всіх подібних йому. Професор Віктор Лаврентійович Мусіяка, чудовий юрист-цивіліст, який спеціалізувався також в конституційному праві, був дуже хорошою, доброю людиною. Навіть тривале спілкування з народними депутатами у Верховній Раді не зіпсувало його. Не зробило злим, заздрісним, меркантильним.

Мир праху твоєму, наш щирий колега та співрозмовник”.