Роботодавець, що кинув травмованого співробітника, заплатить понад 110 тисяч гривень

Фото: dt.ua

За порушення трудового законодавства ФОП Дьяконенко О.Є. доведеться сплатити штраф у розмірі 111 тисяч 690 гривень до Державного бюджету.

По це ХарківTimesдізнався з повідомлення прес-служби ГУ Держпраці у Харківській області.

Інспектори управління у квітні 2018 року провели перевірку цього підприємства. Поводом навідатись до ФОП Дьяконенко О.Є стало звернення до ГУ Держпраці одного з колишніх співробітників. Заявник повідомив, що працював на користь ФОП Дьяконенко О.Є оператором висечної машини (тигеля). Під час робіт він отримав травму правої кісті, йому було розтрощено 2-5 пальців правої кисті та було ампутовано фаланги пальців.

Коли заявник звернувся до ФОП для отримання належних йому виплат, з’ясувалось, що трудовий договір з ним не укладався та належні відрахування до державного бюджету не сплачувались.

Під час перевірки обставин, викладених в заяві, на підприємстві не надавались документи в повному обсязі та створювались перешкоди у проведенні інспекційного відвідування.

Провівши ґрунтовний аналіз всіх наявних доказів, уповноваженою посадовою особою Управління Держпраці було прийняте рішення про притягнення ФОП Дьяконенко О.Є. до штрафу у розмірі 111 тисяч 690 гривень.

Не погодившись з результатами інспекційного відвідування, суб’єкт господарювання звернувся до суду про скасування результатів заходу контролю, свою правову позицію аргументував тим, що заявник – є невідомою йому особою, яка не виконувала обов’язки на його користь.

У зв’язку з тим, що діюче законодавство забороняє вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин між найманими працівниками та суб’єктами господарювання, Харківський окружний адміністративний суд підтримав правову позицію Управління Держпраці та залишив адміністративний позов ФОП Дьяконенко О.Є. без розгляду.