Кандидата в нардепи звинуватили в перешкоджанні діяльності спостерігача

За добу, 12 липня, поліцейські Харківщини зареєстрували 26 повідомлень про порушення виборчого законодавства України.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Нацполіції області.

Так, 12 липня до Київського відділу поліції надійшло два повідомлення від волонтерів про те, що невідомі порізали агітаційні намети на вулицях Шевченко та Матюшенка. За даним фактом слідчим відкрито два кримінальних провадження за ч. 2 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

Крім того, зареєстровано ще три повідомлення про розповсюдження агітації на території району.

Аналогічні заяви стосовно розповсюдження агітації також були зареєстровані у Шевченківському, Барвінківському, Борівському, Ізюмському, Харківському, Чугуївському, Індустріальному, Московському, Основ’янському, Валківському та Куп’янському районах.

У Основ’янському відділі поліції зареєстровано інформацію про те, що на території Слобідського та Основ’янського району виготовлено та поширено недостовірну інформацію стосовно кандидата в народні депутати України . Проводиться перевірка.

До Шевченківського відділу поліції надійшло три заяви від голови окружної виборчої комісії про те, що 3 липня від трьох кандидатів в народні депутати України до окружної виборчої комісії подано подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій з виборів. Після опрацювання даного подання та перевірки інформації про кандидатів, які виявили бажання виконувати повноваження голови, заступника голови чи секретаря виборчої комісії було встановлено, що дані, які зазначені кандидатами, не відповідають дійсності.

У Балаклійському районі зареєстровано заяву представника громадської організації щодо незаконних дій кандидата в народні депутати України та його помічників, які нібито перешкоджають діяльності суб’єкту виборчого процесу офіційного спостерігача.

Всі заяви та звернення зареєстровані в Журналах єдиного обліку територіальних відділів та відділень поліції, тривають перевірки.

Довідка. Всього з початку передвиборчої кампанії поліцією Харківщини зареєстровано 293 повідомлень про порушення Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Слідчими відкриті 30 кримінальних проваджень. З них 8 – за ст.157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача), 1 – за ст. 159-1 (порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму), 6 – за ст. 160 (підкуп виборця, учасника референдуму), 15 – за ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

Окрім цього, працівниками поліції складено 5 адміністративних протоколів: 1 – за ст. 178 та 4 – за ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За 119 заявами під час проведення перевірки порушень законодавства не виявлено.

Як повідомляв ХарківTimes, у Харкові порізали агітаційні намети та погрожували волонтерам.