Харків’яни тисячами оформляють документи на виїзд за кордон

Фото: city.kharkov.ua

У Харкові збільшується кількість бажаючих оформити закордонний паспорт.

Про це Харків Times дізнався із повідомлення прес-служби міськради.

У харківських центрах надання адміністративних послуг у червні 2019 року було оформлено 5,3 тис. біометричних закордонних паспортів, тоді як у червні 2018-го – 4 тис., повідомила директор Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Вікторія Китайгородська.

За її словами, попит на цю послугу зростає, незважаючи на збільшення розміру адміністративного збору. Так, якщо раніше бажаючий отримати закордонний паспорт протягом 20 днів платив 577 грн, то тепер – 682 грн. Якщо ж оформлення йде за прискореною процедурою – за сім днів, то раніше це коштувало 810 грн, а зараз – 1034 грн.

Також в Україні подорожчала послуга видачі ID-карти – внутрішнього паспорта. Адміністративний збір, згідно з рішенням Кабміну, на даний момент становить 345 грн (до цього – 279 грн), якщо документ оформляти впродовж 20 днів. У випадку скороченого терміну оформлення, а саме – 10 днів, доведеться заплатити 471 грн замість 366 грн. У червні минулого року центри адмінпослуг видали 1,8 тис. ID-карт, а в червні 2019-го – 2,4 тис.

«Хочу звернути увагу, що прийом документів для оформлення заяви або видачі вже готових документів у всіх центрах проводиться як у порядку живої черги, так і за попереднім записом на певні дату і час через наш веб-портал. Доступ до реєстрації в електронній черзі в усі центри відкрито на місяць вперед і оновлюється щодоби», – зазначила Вікторія Китайгородська.

Вона також нагадала, що для видачі біометричних закордонних паспортів у центрах адмінпослуг встановлено 30 робочих станцій. Щоб отримати такий паспорт, можна звернутися до будь-якого центру без прив’язки до місця реєстрації, а ось ID-карти оформляються тільки за місцем прописки.