Дітьми у Харкові займеться ООН

Фото: izvestia.kharkov.ua

Харківський мер підписав меморандум з ЮНІСЕФ, який дозволить поліпшити добробут дітей і молоді.

Про це Харків Times дізнався із повідомлення прес-служби міськради.

Харківська міська рада підписала Меморандум про взаємодію з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у рамках глобальної програми «Громада, дружня до дітей та молоді».

Документ сьогодні, 8 липня, підписали Харківський міський голова Геннадій Кернес і керівник соціальних програм ЮНІСЕФ в Україні Артур Айвазов.

«Громада, дружня до дітей і молоді» – глобальний рух, що об’єднує місцеві влади, громадянське суспільство і бізнес з метою поліпшення добробуту дітей і молоді в усьому світі. У 2018 році уряд України підписав Меморандум з ЮНІСЕФ і партнерами про впровадження ініціативи в країні.

Про намір приєднатися до неї заявили понад 170 українських міст і об’єднаних територіальних громад.

Харків переміг у конкурсному відборі й увійшов до другої групи муніципалітетів, які отримають методологічну підтримку Представництва Дитячого фонду ООН.

За словами мера, підписання Меморандуму дасть можливість за допомогою надійного партнера – ЮНІСЕФ зробити життя дітей і молоді в Харкові більш комфортним.

Підписання меморандуму – це тільки перший крок. Тепер в Харкові повинні проаналізувати стан дітей і молоді в суспільстві, розробити і прийняти план дій, який би сприяв створенню комфортного середовища, і забезпечити ресурсами виконання прийнятого плану.

У разі успішної реалізації, протягом декількох років, місто отримає статус «дружньої громади».

Керівник соціальних програм ЮНІСЕФ зазначив, що в цілому робота побудована на виконання Конвенції з прав дітей та розвитку таких напрямків, як сервіси, освіта, охорона здоров’я, безпека, відпочинок.

«Якщо громада робить успіхи, ми ставимо свій бренд поряд з брендом міста, показуємо всім іншим, в тому числі потенційним інвесторам, що в цьому місці роблять набагато більше середнього. Ця ініціатива спрямована на майбутнє. Діти дорослішають, і сенс в тому, щоб люди хотіли жити в місті, щоб територія була упорядкована і робота звернена не тільки на тих, хто платить за послугу, а й на тих, хто не може собі це дозволити. Гарний градоначальник робить багато для свого міста. У Харкова багато цікавих ініціатив – smart-city, інклюзивна освіта, що робить місто особливим. Не сумніваємося, що і цю роботу ви виконаєте якісно», – зазначив Артур Айвазов.

Він повідомив, що у Верховній Раді вже зареєстрований законопроект, який передбачає додаткову фінансову підтримку міст, які реалізують ініціативу.