У Харкові порізали агітаційні намети та погрожували волонтерам

Фото: Андрей Лесик /Facebook

За добу, 4 липня, поліцейські Харківщини зареєстрували 13 повідомлень про порушення виборчого законодавства України. Відповідні заяви надійшли до Московського, Золочівського Слобідського та Шевченківського відділів і відділень поліції.

Як дізнався Харків Times з повідомлення відділу комунікації Нацполіції області, два звернення стосувались нападів на агітаційні намети. Такі випадки сталися на вулиці Гвардійців Широнінців та проспекті Ювілейному. В зверненнях йдеться, що невідомі пошкодили агітаційні намети та погрожували волонтерам фізичною розправою. В поліції не вказали, на намети представників яких саме політичних сил булі здіснені напади.

Як дізнався Харків Times з соцмереж, 4 липня на вулиці Гвардійців Широнінців було скоєно напад на агітаційний намет харківського соратника Медведчука Андрія Лесика. Сам Лесик на своїй сторінці у Facebook повідомив, що останніми днями у Харкови невідомі потрощили близько 10 агітаційних наметів його політсили.

На своїй сторінці у Facebook на напад на агітаційний намет також поскаржився кандидат в народні депутати по 170 виборчому округу від партії “Слуга народу” Андрій Одарченко. За його словами, 4 липня до їхнього намету на Салтівці підїхав мікроавтобус, з якого вийшли приблизно вісім осіб, озброєних ножами. Невідомі порізали палатку, та повідомили волонтерам, що сьогодні їх бити не будуть, а завтра – поб’ють.

Окрім цього, поштою до Золочівського ВП надійшов матеріал за заявою кандидата в депутати Верховної Ради України про те, що один з кандидатів балотується в депутати ВРУ по одномандатному виборчому округу в порядку самовисування, чим порушує вимоги чинного законодавства України при веденні ним передвиборчої агітації.

Також до поліції протягом минулої доби надійшли повідомлення про виявлення білбордів та печатної продукції, на яких відсутні відомості про замовника, установу, що здійснила друк, тираж та інформацію про осіб відповідальних за випуск, про конфлікт між невідомими на бульварі Жасміновому під час проведення агітації та проведення на площі Свободи несанкціонованого мітингу на підтримку однієї з партій.

Довідка. В ході проведення перевірок за фактами звернень та повідомлень громадян слідчими відкриті 18 кримінальних проваджень. З них 7 за ст.157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача), 1 за ст. 159-1 (порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму), 5 за ст. 160 (підкуп виборця, учасника референдуму), 5 за ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

Окрім цього, працівниками поліції складено 5 адміністративних протоколів: 1 за ст. 178 КУпАП та 4 за ст. 212-13 КУпАП.

Всього з початку передвиборчої кампанії поліцією Харківщини зареєстровано 172 повідомлення про порушення Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Як повідомляв Харків Times, біля Держпрому нардепа Святаша та його охоронців закидали яйцями.