Курсанта, який катапультувався з Л-39, обіцяють допустити до польотів

Фото: Армія Inform

У Харківському національному університеті Повітряних сил імені Івана Кожедуба повідомили про подальшу долю пілота-курсанта, який вчора катапультувався з падаючого навчального літака.

Про це розповів представник інформагентства «АрмiяInform» майор Віталій Саранцев, повідомляє Харків Times.

Як повідомляється, у Харківському національному університеті Повітряних сил імені Івана Кожедуба розпочала роботу слідча комісія щодо з’ясування обставин аварії навчально-тренувального літака Л-39, який пілотував третьокурсник.

Сам курсант наразі перебуває в медичній частині навчального закладу під наглядом лікарського персоналу. Стан хлопця задовільний, його життю та здоров’ю нічого не загрожує.

За словами виконувача обов’язків заступника начальника ХНУПС з льотної підготовки підполковника Сергія Гончаренка, курсант продовжуватиме навчання і після всіх необхідних процедур, лікарсько-льотної комісії буде допущений до польотів.

Фото: АрмiяInform

Нагадаємо, як раніше повідомили Харків Times власні джерела в авіаційній спільноті Харкова, згідно із законом авіації, після катапультування курсантів ніколи більше не допускали до пілотування літаків.

Як повідомляв Харків Times, 2 липня, під час самостійного навчально-тренувального польоту курсанта Харківського національного університету Повітряних Сил на літаку Л-39 виникла нештатна ситуація – він почав падати.

За попередніми даними, падіння літака під управлінням курсанта вищого навчального закладу сталося через відмову двигуна під час учбового польоту.

Керівництво польотів прийняло рішення про катапультування пілота, курсанта третього курсу університету.

Курсант приземлився та самостійно вийшов на зв’язок, повідомивши, що ушкоджень не має, стан здоров’я задовільний.

Курсант-третьокурсник госпіталізований у військовий госпіталь, що на вулиці Культури в центральній частині Харкова. Він в стресовому стані, під наглядом лікарів.