Напад пітбулів на перехожого: суд виніс вирок господареві і вирішив долю собак

Иллюстративное фото

Дергачівський районний суд області виніс вирок 37-річному власнику бійцівських собак, які накинулися на перехожого в Дергачах та добряче пошматували людину.

Як дізнався Харків Times, з повідомлення прес-служби прокуратури області, суд призначив обвинуваченому покарання у вигляді одного року обмеження волі. Крім того, собак, які без нагляду господаря покалічили людину, мають конфіскувати. Також судді частково задовольнили позов потерпілого про компенсацію моральної шкоди.

Судили власника собак по ст. 128 Кримінального кодексу (необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження). Прокуратура довела в суді, що власник бійцівських собак не вжив жодних заходів, які могли б убезпечити перехожих від нападу агресивних тварин. Собаки без нагляду могли вільно пересуватися не тільки по двору, а й вулиею, що врешті-решт призвело до трагедії.

За словами місцевих жителів, собаки не вперше нападають на людей, а господар тварин не робить нічого, щоб цьому запобігти.

Засуджений під час судових слухань провини не визнавав і поводився зухвало.

У судових дебатах прокурор просив призначити обвинуваченому покарання, передбачене максимальною санкцією статті – два роки обмеження волі. Він також підтримав (в рамках доведеності) позов потерпілого про компенсацію 1 млн. грн. за моральну шкоду. Після вивчення повного тексту вироку буде вирішено питання про внесення апеляційної скарги.

Як повідомляв Харків Times, в червні минулого року в Дергачах на 28-річного місцевого жителя напали дві собаки породи пітбультер’єр. Тварини вибігли з приватного подвір’я, власника собак в цей час вдома не було.

Пітбулі близько 10 хвилин рвали руки і ноги чоловіка. В результаті нападу його з численними травмами госпіталізували до лікарні. Пошкодження виявилися настільки серйозними, що за півроку після нападу потерпілий продовжував курс лікування. На момент судового розгляду функції травмованих собаками рук повністю не відновилися – чоловік не може виконувати руками елементарні речі.