Повернення маршала Жукова в Харкові – Світлична звернулася до поліції

Фото: InsiderNews.Info

У Харківській обладміністрації наголошують на необхідності дотримання закону під час розгляду міською радою петиції стосовно перейменування у Харкові проспекту Петра Григоренка на проспект маршала Жукова.

Про це Харків Times дізнався із повідомлення прес-служби обладміністрації.

«Органи місцевого самоврядування мають право приймати рішення щодо назв проспектів, вулиць або площ на відповідній території. Депутати місцевих рад, як обрані представники громади, наділені такими повноваженнями. Але, безумовно, діяти вони повинні у суворій відповідності до чинного законодавства!», – йдеться в повідомленні ХОДА.

Тому позиція обласної державної адміністрації однозначна – чітке дотримання законодавства України, проведення суспільного діалогу з громадою у формі відкритих громадських слухань або консультацій з усіма зацікавленими сторонами та нестворення конфліктних ситуацій, що призводять до штучного підвищення суспільної напруги у Харкові.

Харків’янам потрібен мир, спокій, єдність та розвиток рідного міста.

У зв’язку з цим голова обласної державної адміністрації доручила правоохоронним органам області вжити всіх заходів щодо забезпечення громадського порядку та дотримання чинного законодавства міською радою під час розгляду зазначеного питання.

Як повідомляв Харків Times, 8 травня мер Харкова Геннадій Кернес закликав харків’ян підтримати знесення намету «Все для Перемоги» на площі Свободи і повернення імені Жукова проспекту Петра Григоренка.

Відповідні петиції були зареєстровані на сайті Харківської мерії 8 травня і незабаром набрали необхідні 5 000 підписів.

14 травня міська комісія з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища розглянула петицію «Поверніть харків’янам історію!» з проханням повернути пр. Маршала Жукова.

За підсумками засідання члени комісії рекомендували винести ініціативу городян на розгляд сесії Харківської міської ради.