У Харкові створять музей Євро-2012

Фото: ukrinform.ua

Група DCH Олександра Ярославського створить у Харкові музей Євро-2012. Вартість проекту – понад 1,5 млн доларів.

Про це ХарківTimes дізнався з повідомлення прес-служби DCH.

Як наголошується, у червні 2019 року виповнюється 7 років з часу проведення в Україні Чемпіонату Європи з футболу 2012 року (Євро-2012), який до сьогоднішнього дня є найбільш масштабною спортивною міжнародною подією, яку приймали українські міста.

DCH планує створити музей Євро-2012 на базі побудованих в ході підготовки до цього турніру Міжнародного аеропорту “Харків” та готелю Kharkiv Palace 5*, в якому в дні матчів розміщувався тимчасовий регіональний штаб УЄФА.

В експозиції будуть представлені як артефакти, пов’язані з турніром (документальні фото – і відеоматеріали, пам’ятні речі тощо), так й інтерактивні рішення на основі технологій доповненої і віртуальної реальності. Прогнозний обсяг необхідних інвестицій становить приблизно 1,5 млн доларів.

За словами президента групи DCH Олександра Ярославського, турнір змінив долю міста.

“Завдяки тому, що УЄФА подарував Харкову щастя долучитися до європейської спортивної події вищого рівня, багато харків’ян побачили нові можливості, місто почало перетворюватися. Якщо є гарний аеропорт, можливість комфортно кудись злітати, подивитися світ, є стадіон, є впорядковані ділянки, за зразком яких облаштовуються інші території, хочеться жити, творити і розвиватися. Мало хто думає про спортивні змагання з точки зору їх впливу на економіку приймаючих міст і якість життя городян, але у Харкові сталося саме так – це очевидно. Тому ми вирішили дати харків’янам можливість згадати і відчути неймовірну атмосферу Євро-2012 завдяки спеціальному музею. Нехай в місті буде багато таких прекрасних подій, а пам’ять про першу повинна жити у віках”, – зазначив Олександр Ярославський.

В УЄФА підтримали ініціативу DCH Мартін Каллен, операційний директор Євро-2012, а нині – виконавчий директор UEFA Events SA, заявив, що ідея проекту сфокусована на маловідомій соціальній межі спортивних змагань – їх вплив на розвиток приймаючих міст.

“Сподіваємося, що збірні матчів Євро-2012 у Харкові – Данії, Німеччини, Нідерландів, Португалії – допоможуть майбутньому музею, надавши експонати, сам музей довго приноситиме радість жителям і гостям Харкова”, – зазначив Мартін Каллен.

Відкриття музейних експозицій Євро-2012 у Харкові заплановано на 5 грудня 2019 року. Саме цього дня 10 років тому відбулося урочисте відкриття стадіону “Металіст” – першого з об’єктів турніру, завдяки якому харків’яни отримали підтвердження реальності планів проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 року в їхньому місті.