САП направила в суд справу щодо розтрати грошей на будівництві “Стіни”

Фото: dpsu.gov.ua

Прокурори САП спільно з детективами НАБУ завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом розтрати коштів Державного бюджету України, виділених для інженерно-технічне облаштування українсько-російського кордону, територій, прилеглих до зони проведення АТО і Автономної Республіки Крим – проекту “Стіна”.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення прес-служби САП

Звинувачення пред’явлено трьом посадовцям Держприкордонслужби України, трьом директорам фірм підрядників і двом посередникам. Всього за цим звинуваченням судитимуть вісім осіб.

В ході розслідування встановлено, що посадові особи ДПСУ при пособництві і співучасті з суб’єктами господарської діяльності при реалізації проекту заволоділи грошовими коштами бюджету України в особливо великих розмірах. Тим самим завдали збитки державі на загальну суму 16 688 496,31 грн, що в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину.

Слідчі встановили, що при проведенні реконструкції приміщень в будівлі на вул. Стартової, 11 в м. Харкові (Харківська авіаційна ескадрилья) під службові приміщення було допущено нецільове використання коштів на загальну суму 13 212 155,11 грн. Це в три тисячі і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину.

По епізоду створення фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності, за якими «виводилися» державні кошти, державі заподіяно майнову шкоду в розмірі 10 372 144,40 грн.

Звинувачення пред’явлене за ч. 5 ст. 191 КК України, як заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах; за ч. 2 ст. 210 КК України, як нецільове використання бюджетних коштів службовою особою, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах, вчиненого за попередньою змовою групою осіб; за ч. 1 ст. 366 КК України, як службове підроблення – внесення службовою особою до офіційних документів завідомо недостовірних даних; ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 205 КК України, як організація фіктивного підприємництва, тобто придбання суб’єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, вчинене повторно, що завдало великої матеріальної шкоди державі; а також за ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 205-1 КК України, як організація внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей за попередньою змовою групою осіб.

Обвинувальний акт спрямований до Дарницького районного суду міста Києва для розгляду по суті.

Як повідомлялося, в серпні 2017 року голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив на прес-конференції, що посадовими особами Державної прикордонної служби, які вступили в змову з суб’єктами господарювання, була здійснена розтрата коштів, виділених на проект «Стіна» в Харківській області.

«Частина коштів була використана не за цільовим призначенням, інша частина була взагалі розкрадена», – сказав Холодницький.

8 серпня були затримані семеро підозрюваних в причетності до розкрадання і нецільового використання коштів. Сума збитку за епізодами, в зв’язку з якими були проведені затримання, становить 16,688 млн грн. «Мова йде про неякісно виконані роботи, виконаних не у відповідності з тими умовами, які були виставлені, і виконаних не в тих обсягах, які задекларовані в актах виконаних робіт», – сказав глава САП.

14 вересня 2017 року Служба безпеки України включила інформацію про інженерно-технічному облаштуванні держкордону до Зводу відомостей, що становлять державну таємницю. Рішення про засекречування прийнято експертами Державної прикордонної служби.