Харків’янка очолить відділ УІНП на північному сході України

Фото: uinp.gov.ua

Інститут національної пам’яті розпочав формування територіальних відділів, один з яких очолить харків’янка Марія Тахтаулова.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення на сайті УІНП.

У 2019 році розпочалося створення п’яти регіональних осередків Українського інституту національної пам’яті, діяльність яких охопить усі області України. Рішення про створення територіальних представництв Інституту ухвалено на засіданні Уряду 3 жовтня 2018 року.

Було вирішено відкрити підрозділи у Харкові, Дніпрі, Вінниці, Одесі та Львові.

«Керівником першого представництва Українського інституту національної пам’яті , Північно-Східного територіального відділу, призначено кандидата історичних наук, координатора громадської ініціативи «Харківська топонімічна група», активну учасницю декомунізації в Харкові Тахтаулову Марію», – йдеться у повідомленні інституту.

Північно-Східний територіальний відділ охоплює Чернігівську, Сумську, Харківську, Полтавську та Луганську області.

“Майже три роки небайдужі харків’яни і не тільки рухали ідею створення територіальних представництв УІНП до її втілення. Я призначена керівником Північно-Східного відділу. Попереду дуже багато роботи. Від пошуку місця для офісу до пошуку партнерів і проектів. Я впевнена, що у цьому зможу покладатися на однодумців українського Харкова”, – прокоментувала своє призначення Марія Тахтаулова на сторінці у Facebook.

Довідково. Український інститут національної пам’яті є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури і який реалізує державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті українського народу.

Основними завданнями Інституту є, зокрема, організація всебічного вивчення історії українського державотворення, етапів боротьби за відновлення державності та поширення відповідної інформації в Україні та світі; здійснення комплексу заходів з увічнення пам’яті учасників українського визвольного руху, Української революції 1917-1921 років, воєн, жертв Голодомору 1932-1933 років, масового голоду 1921-1923, 1946-1947 років та політичних репресій, осіб, які брали участь у захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також в антитерористичних операціях; організація дослідження історичної спадщини та сприяння інтеграції в українське суспільство національних меншин і корінних народів; популяризація історії України, її видатних особистостей; подолання історичних міфів.