НАЗК подало до суду протокол на харківського прокурора

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду адмінпротоколи стосовно шести осіб, серед яких – прокурор Харківської місцевої прокуратури № 4 Людмила Шандула. Ці особи всупереч законодавству не повідомили, або повідомили с запізненням про суттєві зміни у майновому стані.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення прес-служби агенства.

НАЗК встановило, що народний депутат України Михайло Гаврилюк несвоєчасно подав декларацію про суттєві зміни в майновому стані після купівлі автомобіля SsangYong Rexton 2008 року випуску вартістю 98 тис. гривень.

Заступник начальника другого наглядового відділу управління наглядової діяльності у кримінальних провадженнях слідчих органів прокуратури Головного слідчого управління Генпрокуратури Ігор Сендак не повідомив агентство про дохід від продажу земельної ділянки у Львівській області на суму 124 тис. гривень.

Не подав до Реєстру декларацій відповідне повідомлення й головний державний інспектор Херсонської митниці ДФС Євген Старенький після отримання подарунка у вигляді квартири вартістю 167 тис. грн. у м. Херсоні.

Також не повідомила про суттєві зміни у майновому стані прокурор Харківської місцевої прокуратури № 4 Людмила Шандула, отримавши дохід у вигляді кредиту на суму понад 175 тис. гривень.

Крім того, по два протоколи складено стосовно Юрія Данилевського та Андрія Магери, які, будучи звільненими у 2018 році з посад членів Центральної виборчої комісії, несвоєчасно подали декларації перед звільненням та після звільнення за минулий 2018 рік.

Нагадаємо, що відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані передбачена частиною другою статті 172-6 КУпАП, а за несвоєчасне подання декларації – частиною першою цієї статті.

Складення протоколу і направлення його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення у судовому порядку.

Як повідомляв Харків Times, НАЗК склало два протоколи на екс-керівника Дергачівської місцевої прокуратури