В ДПСУ розповіли, скільки українців за два рока скористувалися безвізом з ЄС

Фото: ukrinform.ua

Два роки тому, 11 червня 2017 року для громадян України набув чинності безвізовий режим з Європейським Союзом. З початку дії безвізового режиму українці здійснили 42,6 млн поїздок до країн ЄС.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Держприкордонслужби.

9,2 млн громадян України перетнули кордон за біометричними паспортами, із них майже 3 мільйони українців прямували без віз, з новими біометричними паспортами, тобто скористалися режимом безвізу.

Найбільша кількість наших співвітчизників –  більше 1 млн осіб перетнули кордон із Польщею. Також для українців були активними ділянки кордону з Угорщиною та Румунією, де перетин кордону по безвізовому режиму склав понад 350 тисяч та більше 245 тисяч осіб відповідно. Близько 226 тисяч осіб перетнули кордон зі Словаччиною.

Крім того, зауважимо, що майже 1 мільйон українців скористалися авіаційним сполученням. Тоді як морське сполучення є найменш популярним, адже у такий спосіб перетнуло державний рубіж лише близько 500 осіб.

Загалом за другий рік безвізу ( з 11.06 2018 по 11.06.2019рр.)  зафіксовано 2,35 млн поїздок українців-безвізовиків. А це в 4,2 рази більше ніж за перший рік (з 11.06 2017 по 11.06.2018рр.)  – 560 тис. осіб.

Фото: dpsu.gov.ua

Це свідчить про те, що все більше українців віддають перевагу безвізовим поїздкам (виключно за біометричними паспортами), особливо з погляду на закінчення терміну дії віз, що були видані до 11 червня 2017 року.

Також зазначимо, що в межах компетенції Державна прикордонна служба України виконала всі завдання, які були визначені планом дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України.

Наразі 157 пунктів пропуску через державний кордон обладнано засобами біометричного контролю та підключено до баз даних Інтерполу, а сучасні технічні засоби дозволяють автоматично перевіряти всі типи біометричних документів.

Як повідомляв Харків Times, аеропорт Харкова розширює географію полетів. Найбільш вірогідно, що рейси Ryanair з Харкова з’являться в зимовому розкладі. У перемовинах з Ryanair пріоритетними для початку польотів є Німеччина і Польща. З червня SkyUp відкривають регулярні рейси до Барселони.