В Україні почали нараховувати штрафи за борги за комуналку

Фото: bessarabiainform.com

З 1 червня в Україні почали нараховувати пеню за борги з оплати за житлово-комунальні послуги, що утворилися з 1 травня. Відповідні норми містяться в законі “Про житлово-комунальні послуги”, який було прийнято в листопаді 2017 року.

Відповідно до статті 26 закону, розмір пені має бути встановлено в договорі з постачальником. Але він не може бути вище 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу.

“Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного терміну внесення плати за житлово-комунальні послуги”, – йдеться в тексті закону.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ оприлюднило роз’яснення, згідно з яким “пеня за несвоєчасне здійснення платежів за комунальні послуги може нараховуватися на ту суму заборгованості, яка утворюється з моменту укладення відповідного договору про надання комунальних послуг”.

“Пеня за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, не є підставою для автоматичного нарахування споживачам пені з 01.05.2019”, – йдеться роз’яснення Мінрегіону.

Як повідомляв ХарківTimes, на Харківщині водопостачальник стріляв у боржника через борги