Суд прийняв рішення по справі по тарифам на проїзд у метро

Фото: UA: Харків

Сьогодні, 10 червня, суддя Харківського окружного адміністративного суду Андрій Зінченко закрив провадження по справі щодо обгрунтованості підвищення тарифів на проїзд у метро до 8 гривень.

Таким чином суддя Зінченко задовольнив клопотання представника міськради Костянтина Прокоп‘єва, повідомляє UA: Харків. На думку Прокоп’єва провадження треба було закривати тому, що 22 травня виконком міськради втретє затвердив підвищені тарифи. За словами Прокоп’єва, при затверженні тарифів 22 травня були усунуті порушення, які виявив позивач і звернувся до суду з вимогою відмінити прийняте 6 лютого рішення про підвищення вартості проїзду у метро.

Представник позивача Володимир Рисенко виступив проти закриття провадження.

«Ми оскаржуємо нормативно-правовий акт. В даному випадку задовольняти це клопотання немає жодних підстав. Рішення 22.05 не є предметом розгляду справи. Цим предметом є рішення, прийняте у лютому. Провадження не підлягає задоволенню. У нас немає машини часу. Відновити права, які були порушені 6 лютого – неможливо. Прошу у задоволенні цього клопотання відмовити», – заявив Володимир Рисенко.

Також проти був позивач, учасник Харківського антикорупційного центру Ігор Черняк. Але суддя виніс рішення на користь відповідача.

Як повідомляв Харків Times, 6 лютого виконавчий комітет Харківської міськради підвищив тариф на послугу з перевезення пасажирів метрополітеном до 8 гривень, в тролейбусах і трамваях до 6 гривень. Нові тарифи вступають в силу з 7 лютого.

Тарифи, що діяли до цього рішення, протрималися менше року. Минулого разу міськвиконком підвищив вартість проїзду з 29 квітня 2018 року: в метро – на 25%, або на 1 гривню до 5 гривень, і в міських трамваях і тролейбусах – на 33%, або на 1 гривню до 4 гривень. Перед цим тарифи на проїзд в міському електротранспорті Харкова підвищували в березні 2017 року.

15 лютого представники Харківського антикорупційного центру Дмитро Булах та Ігор Черняк звернулися до суду з позовами про визнання недійсними рішень про підвищення вартості проїзду в міському електротранспорті.

Окружний адміністративний суд 19 лютого припинив дію рішень виконавчого комітету Харківської міської ради про підвищення тарифів на проїзд в метрополітені та наземному електротранспорті.

Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом невиконання рішення суду Харківською міськрадою. Слідчі внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості по ч. 2 ст. 382 КК України (умисне невиконання судового рішення посадовими особами).

22 травня виконавчий комітет міської ради перезатвердив тарифи на проїзд в метро, трамваях і тролейбусах. Відповідне рішення одноголосно ухвалили члени виконкому мерії. Вартість проїзду у метро – 8 грн, у трамваях і тролейбусах – 6 грн за поїздку.