У зоні будівництва метро на Одеській демонтують 12 будівель

Фото: city.kharkov.ua

Питання про демонтаж перших об’єктів, розташованих на території майбутнього будівництва станцій метро «Державінська» і «Одеська», буде винесено на сесію Харківської міської ради.

Про це ХарківTimes дізнався з повідомлення прес-служби міськради.

Сьогодні, 7 червня, це питання обговорили на робочій нараді в міській раді, яку провів перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.

Як повідомила директор КП «Харківська дирекція будівництва метрополітену» Наталія Лінник, на сесію необхідно винести питання про демонтаж 12 об’єктів, які звільнили попередні власники. Кошти на ці роботи передбачені в міському бюджеті.

Ігор Терехов повідомив, що 98% власників з 144-х продали місту об’єкти житлової та комерційної нерухомості, розташовані на території майбутнього будівництва. Сьогодні розглядалося питання про необхідність демонтажу об’єктів, викуплених і переданих на баланс міста, щоб почати готувати будмайданчик.

Перший віце-мер зазначив, що Європейський банк реконструкції і розвитку та Європейський інвестиційний банк підтвердили фінансування проекту, визначена організація, яка займеться технічним і проєктним наглядом над етапами будівництва. Будівництво планується почати наступного року.

«Провели переговори з кожною людиною, яка потрапила в зону відселення. Надали допомогу, щоб люди могли купити комфортне житло в тих районах, в яких хотіли. Взаєморозуміння є. За цим процесом ретельно спостерігає громадськість, правоохоронні органи і банки. Місії ЄІБ та ЄБРР високо оцінили проведену нами роботу», – повідомив Ігор Терехов.

Нагадаємо, що Європейський банк реконструкції і розвитку та Європейський інвестиційний банк нададуть 320 млн євро (по 160 млн євро) на будівництво в Харкові двох нових станцій – «Державінської» та «Одеської», нового електродепо і закупівлю 85 вагонів рухомого складу.