Відеоблогери, фотографи і оператори з 11 країн відвідали Харків (фото)

Фото: city.kharkov.ua

У Харкові пройшов перший міжнародний фестиваль екранних мистецтв і фотографії.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі міськради.

Перший професійний фестиваль-конкурс екранних мистецтв і фотографії на тему подорожей «Kharkiv International Festival of Arts and Travel» пройшов 25 травня у кінотеатрі ім. Довженка.

У ньому взяли участь відеоблогери, фотографи і оператори з 11 країн: з України, Індії, Непалу, Польщі, Туреччини, Еквадору, Німеччини, Іспанії, Великої Британії, Швейцарії та Ірану.

Фото: city.kharkov.ua

Як повідомила автор і організатор фестивалю Анна Курінна, ідея провести такого масштабу захід народилася у неї в літаку після подорожі.

«Я подумала, що в Харкові не існує такого фестивалю, який би збирав фотографії та відеороботи професіоналів з усього світу. Якість сьогоднішніх робіт і географія учасників вражає. Нам би хотілося, щоб Харків проявив себе як гостинне місто і щоб наші учасники повернулися до нас ще», – зазначила Ганна Курінна.

Ідею Анни підтримали в Харківській міській раді і допомогли втілити її в життя.

Фото: city.kharkov.ua

Як зазначила заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Юлія Згурська, фестиваль не тільки популяризує Харків і Україну, але ще раз доводить, що Харків – творче і креативне місто.

В рамках заходу відбувся конкурсний показ робіт учасників, які вийшли до другого туру фестивалю.

19 авторів представили свої роботи в чотирьох номінаціях: «Роуд-муві», «Дрон-відео», «Тревел-документалістика» та «Фотомистецтво».

Фото: city.kharkov.ua

Оцінювали роботи представники світу мистецтва з різних міст і країн, в тому числі з Харкова. Серед членів журі був відомий харківський фотограф Володимир Оглоблін.

«Це дуже важлива подія для Харкова – до нас в місто приїхали з усіх куточків планети. І нехай учасники відкривають нам свій світ фотографії, відео та кіно. І ми станемо ще багатіше і подаруємо це багатство всім харків’янам!» – зазначив Володимир Оглоблін.

Фото: city.kharkov.ua

За підсумками перегляду робіт переможцем у номінації «Роуд-муві» стали представники України – Микола Олексієнко та Денис Евстигнейкін. Робота цього дуету також отримала Гран-прі фестивалю.

У номінації «Дрон-відео» кращою була визнана робота Олександра Отінгера з Німеччини.

Спецприз в цій номінації отримав Сантьяго Урібе з Еквадору.

Серед учасників в номінації «Тревел-документалістика» перемогу здобув також український дует – Ольга та Андрій Андрієнко.

Фото: city.kharkov.ua

Переможцем в номінації «Фотомистецтво» був визнаний Хашид Сінгх з Індії.

Спецприз в цій номінації отримав Халід Фарізадех з Ірану.

Юлія Згурська зазначила, що традиція проводити в Харкові фестиваль екранних мистецтв і фотографії на тему подорожей продовжиться і наступного року. Крім того, всі конкурсні роботи будуть презентовані харків’янам.

Фото: city.kharkov.ua

Нагадаємо, що захід проходить в рамках XI Міжнародного туристичного форуму «Харків: партнерство в туризмі». Всього до участі в першому турі «Kharkiv International Festival of Arts and Travel» було прийнято 1276 робіт з 102 країн.

Фото: city.kharkov.ua

Фестиваль організувано Департаментом міжнародного співробітництва за підтримки Харківського міського туристичного інформаційного центру під патронатом Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

Фото: city.kharkov.ua