У Харкові нагородили чоловіка, який врятував від вибуху пасажирів автобусу (відео)

Фото: скрин видео

Сьогодні, 24 травня, в приміщенні прокуратури області голови висловили подяку та нагородили мешканця села Кам’яна Яруга Чугуївського району Юрію Малявіну, який 16 травня врятував від вибуху пасажирів рейсового автобусу “Чугуїв-Харків”.

Прокурор області Юрій Данильченко вручив герою годинник, глава ГУ Нацполіції Валерій Сокуренко – телевізор. Про це стало відомо з онлайн-трансляції, яку здійснював UA:Харків.

«Що сказати? Все нормально, головне — живі!» — сказав Малявін під час нагородження.

В той день в рейсовому автобусі “Чугуїв-Харків”, за даними прокуратури області, їхали близько 60 людей. Серед них – нетверезий чоловік з жінкою. Між ними виник конфлікт, під час якого чоловік витягнув з кишені куртки ручну гранату Ф-1, висмикнув чеку та погрожував підірвати себе та жінку.

Невідомо, чим би все скінчилося, якби не Юрій Малявін, який служив у прикордонних військах, та має досвід бойових дій в Афганістані. Після нагородження Юрій поділився з журналістами спогадами про той день.

«Я біля водія стояв, чуємо кричить жінка: «Він зараз мене підірве». А якийсь чоловік крикнув, що у нього у руці граната. Я водію кажу: зупиняйся, будемо щось вирішувати. Коли зупинилися, люди з автобусу повибігали, я на передній двері стояв, а він на середній. І коли виходив, і жінка з ним, каже: «Що ти? Ти кільце хотіла? На тобі кільце!» Вириває кільце і кидає його у бік. І з цією гранатою йде до неї. Каже: «Що мені перед тобою на коліна встати? Чи що зробити?» І у цей момент я його перехопив», — розповів Малявін.

Спершу він думав відійти подалі і відкинути гранату, але передумав. Так він тримав боєприпас до приїзду поліції.