На Харківщині відшкодовують «теплі» кредити

Фото: kharkivoda.gov.ua

Відшкодування «теплих» кредитів з обласного бюджету отримали понад 2000 жителів та 80 ОСББ.

Про це повідомила прес-служба обладміністрації.

Під час загальних зборів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області представникам місцевого самоврядування нагадали про можливості урядової програми «теплих» кредитів.

Так, програмою передбачено відшкодування з держбюджету:

для фізичних осіб на придбання негазових/неелектричних котлів – 20% або 35% (для субсидіантів) від суми кредитів;

для фізичних осіб – власників приватних будинків на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів – 35% суми кредиту;

для ОСББ та ЖБК для здійснення загальнобудинкових заходів – від 40% до 70% суми кредиту (у залежності від кількості квартир – субсидіантів).

«Починаючи з 2016 року, на Харківщині реалізуються дві обласні програми, відповідно до яких з обласного бюджету за кредитами фізичних осіб додатково відшкодовується 15% річної ставки, за кредитами ОСББ/ЖБК – 20% тіла кредиту», – розповів директор Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури Харківської обладміністрації Сергій Магдисюк.

За час дії програм відшкодування з обласного бюджету отримали понад 2 тисячі жителів області та майже 80 ОСББ і ЖБК на загальну суму майже 6,5 млн грн.

Програми здешевлення «теплих» кредитів прийняті та успішно працюють у низці міст та районів області: у містах Валки, Лозова, Чугуїв (для ОСББ), у Дворічанському, Кегичівському районах (для фізичних осіб), у місті Харків діють дві програми.

«Так, наприклад, після запуску місцевої програми «теплих» кредитів у Лозівській ОТГ попит ОСББ на енергоефективні заходи зріс у 3 рази, а обсяг залучених коштів у цьому напрямі – у 7 разів: із 230 тисяч гривень – у 2017 році до 1,6 млн грн – у 2018-му», – сказав Сергій Магдисюк.