Поліцію зобов’язали знову відкрити справу на експертів інституту Бокаріуса

Фото: ХарківTimes

Слідчий прокуратури скасував постанову про закриття кримінального провадження щодо працівників НДІ судових експертиз ім. Бокаріуса (Харків), які в справі про смертельне ДТП на Сумській не змогли встановити, з якою швидкістю їхав Lexus Олени Зайцевої.

Про це повідомив в Facebook адвокат одного із засуджених у справі про смертельне ДТП Геннадія Дронова Сергій Перепелиця.

“Постанова слідчого про закриття кримінального провадження, щодо експертів, була скасована прокурором тільки після подання скарги до суду та змінено підслідність, провадження направлено до СУ ГУНП в Харківській області”, – повідомив Перепелиця.

Повторне розслідування буде проводитися за тією ж статтею Кримінального кодексу – введення в оману суду або іншого уповноваженого органу.

Нагадаємо, аварія сталася 18 жовтня 2017 року на перехресті вулиці Сумської та провулку Мечникова у центрі Харкова. Як встановили слідчі, Олена Зайцева за кермом Lexus рухалася вгору вулицею Сумською та проігнорувала червоний сигнал світлофора. У той же час автомобіль Volkswagen Touareg, за кермом якого перебував Геннадій Дронов, почав рух на жовтий з боку Бурсацького спуску й на перехресті в’їхав у машину дівчини. Lexus Зайцевої вилетів на тротуар та збив людей, які стояли там.

П’ятеро людей у віці від 19 до 46 років загинули на місці. Шестеро – отримали травми різної тяжкості, одна 24-річна потерпіла пізніше померла у лікарні. В ході слухання справи Зайцева вину визнала, Дронов – не визнав. Звинувачення просило для обох обвинувачених максимальний термін ув’язнення, установлений відповідною статтею – 10 років.

26 лютого Київський райсуд Харкова засудив Олену Зайцеву та Геннадія Дронова до 10 років позбавлення волі. Суд також заборонив їм керувати транспортними засобами протягом 3 років і задовольнив в повному обсязі цивільні позови потерпілих.

1 квітня 2019 року кримінальна справа за обвинуваченням Олени Зайцевої та Генадія Дронова надійшла в провадження Харківського апеляційного суду.

Захист Дронова через суд добився того, щоб проти експертів інституту імені Бокаріуса, які, зокрема, не змогли визначити, з якою швидкістю їхав Lexus Зайцевої, було відкрито кримінальне провадження.

Холодногорській відділ поліції відкрив кримінальне провадження щодо експертів ХНДІСЕ імені Бокаріуса за ч. 2 ст. 384 Кримінального кодексу (введення в оману суду або іншого уповноваженого органу). За рішенням суду відповідна інформація була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань 2 квітня. 26 квітня провадження закрито за відсутністю складу злочину.