Депутати Харківської міськради 16 разів заявляли про конфлікт інтересів

Фото: Пресса Украины

Проведено атестацію місцевих депутатів. Виявилось, що депутати Харківської міської ради 16 разів заявляли про конфлікт інтересів під час квітневої сесії.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення інформаційного ресурсу «ІзбірКом».

Приватні та ділові зв’язки депутатів можуть впливати на прийняття рішень органами місцевого самоврядування. Щоб уникнути прямого впливу потенційно зацікавлених сторін, депутат під час голосування за питання, які прямо стосуються його бізнесу чи приватного життя, декларує конфлікт інтересів.

Згідно зі статтею 35 Закону України “Про запобігання корупції” у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів міський голова, секретар або депутат зобов’язаний озвучити заяву про наявний конфлікт інтересів та утриматись від голосування та прийняття рішення з цього питання.

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала у кого з депутатів найчастіше виникав конфлікт інтересів та стосовно яких питань.

Під час 26-ої сесії Харківської міської ради, що відбулась 17 квітня 2018 року, про конфлікт інтересів заявили 9 представників фракції «За Харків, за Відродження», та 1 представник фракції «Об`єднання Самопоміч».

Найчастіше про конфлікт інтересів повідомляв Валерій Арутюнов – 5 разів.

Валерій Арутюнов повідомляв про конфлікт інтересів, що стосувався його керуючої посади у АТ «Трест «Житлобуд-1». Депутат є головою правління.

Про конфлікт інтересів заявляв Віктор Кітанін (керівник в ТДВ «Житлобуд-2»), Станіслав Косінов, Тарас Сітенко, співзасновники ТОВ «Добровіт» – Андрій Бондаренко та Олександр Лобановський, а також Надія та В’ячеслав Ільєнко.

За питання «Про комунальну власність» через конфлікт інтересів не голосували Валерій Арутюнов та Віктор Кітанін через перехід об’єктів нерухомості, що належали АТ «Трест Житлобуд-1» та ТДВ «Житлобуд-2» до комунальної власності міста.

Через конфлікт інтересів утримався від голосування за питання «Про внесення змін до рішення 23 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 28.11.2018 № 1317/18 «Про передачу в оренду цілісного майнового комплексу Роганської філії комунального підприємства «Харківські теплові мережі» Олександр Кочеров, який є керівником цієї філії.

Також про конфлікт інтересів заявляла Тетяна Поздєєва, коли розглядалось питання «Про внесення змін до кошторису витрат на виконання Комплексної міської програми розвитку культури в місті Харкові на 2017-2021 роки за рахунок коштів бюджету міста Харкова на 2019 рік». Адже виділялись кошти на роботу КП «Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького», керівником якого є її син Дмитро.

Питання конфлікту інтересів є скоріш етичною нормою поведінки, коли депутати свідомо не голосують за ті питання, які можуть стосуватись їх особистого бізнесу, майна чи інтересів родичів. Це регулюється українським законодавством.

На місцевому рівні наявність великої кількості конфліктів інтересів депутатів під час прийняття рішень місцевою радою, може свідчити про ймовірну наближеність діяльності, бізнесу депутатів до порядку денного ради.

Довідка. Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів.

Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США).

В місті Харків за реалізацію ініціативи відповідає Харківське представництво ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА»