Харків’янин встановив рекорд на чемпіонаті Європи

Фото: kharkivoda.gov.ua

Харківський спортсмен Сергій Білий завоював перше місце серед чоловіків у вазі до 105 кг на чемпіонаті Європи з пауерліфітінгу, встановивши при цьому світовий рекорд.

Як повідомляє прес-служба ХОДА, змагання відбулися з 28 квітня по 4 травня в чеському місті Пльзень.

На рахунку Сергія Білого були 417,5 кг у присіданні та 315 кг – у жимі лежачи, що потягнули на «малі» золоті медалі, а також 360кг – у становій тязі («мала» срібна медаль). За сумою триборства Сергій підняв, таким чином, 1092,5 кг, що стало новим світовим рекордом. Попередній результат ще одного українця Дмитра Семененка підопічний Заслуженого тренера України Леоніда Плотницького перевершив на 2,5кг.

Друге місце в цій ваговій категорії посів ще один українець Данило Ковальов з Краматорська Донецької області, результат якого за сумою триборства був 1030 кг. «Бронза» дісталася французу Алену Гріньє (1000 кг).

Ще одна харківська спортсменка Наталя Гаргуновська посіла третє місце в змаганнях серед жінок у ваговій категорії до 63 кг, показавши результат 515 кг за сумою триборства. Перевершити результат Наталі змогли лише росіянка Дарина Ломацька (552,5 кг) та норвежка Елін Йоргенсен, яка з результатом 555 кг стала чемпіонкою.

Загалом на цьому чемпіонаті Європи українці спільними зусиллями трьох вікових груп: дорослі, юніори та юнаки – завоювали 14 золотих, 6 срібних та 10 бронзових медалей, а також посіли перші загальнокомандні місця серед чоловіків та дівчат, другі місця – в змаганнях серед юніорів і юніорок та третє – серед жінок.