На “ХКБМ” запустили серійне виробництво корпусів для БТР-4 (фото)

Фото: ukroboronprom.com.ua

ДП “Харківське КБ з машинобудування ім. О. Морозова”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, запустило власне серійне виробництво корпусів бронетранспортерів БТР-4 для українського війська.

Про це повідомляє прес-служба Держконцерну “Укроборонпром”.

“Таким чином, питання найбільш “вузького” місця у виробництві БТР-4, яке раніше залежало від потужностей єдиного приватного виробника бронекорпусів, було успішно вирішено”, – йдеться у повідомленні.

У 2018 році “ХКБМ” за власні обігові кошти відремонтував цех, який був незадіяний у виробництві декілька десятків років, а також закупив та налагодив сучасну виробничу лінію. У 2019 році перший БТР-4 з корпусом виробництва “ХКБМ” успішно пройшов комплексні випробування, що дозволило перейти до серійного виготовлення чергової партії БТР-4 із використанням власних корпусів.

Крім того, “ХКБМ” звернулось до Міноборони з пропозицією дозволити використання у виробництві БТР-4 новітніх марок бронесталі виробництва країн-членів НАТО. Ці бронесталі застосовуються у бойових машинах Альянсу та відповідають вимогам стандартів НАТО. І наразі відповідні зразки натівської броні вже проходять випробування в Україні.

“Водночас, окрім ліквідації залежності від приватного постачальника, це дозволило збільшити загальну рентабельність виробництва бойової машини на 4,5% та створити додаткові робочі місця. Таким чином, у бронетанковому кластері “Укроборонпрому” вже два підприємства – “ХКБМ” та “Завод ім. Малишева” – освоїли виробництво корпусів БТР-4, що дозволяє значно розширити випуск цих сучасних бойових машин для українського війська”, – повідомляє концерн.

З метою налагодження більш ритмічного фінансування “ХКБМ”, у Концерні закликають Міноборони та МЕРТ переглянути умови оплати, дозволивши розрахунок за виготовлене озброєння у рамках передачі окремих одиниць, а не після передачі останньої машини з партії, що зазвичай відбувається у кінці поточного року. Також Концерн звертається до міської влади Харкова з пропозицією тимчасово звільнити стратегічне державне підприємство від сплати податку на землю. “Так вчиняє місцева влада інших міст, аби сприяти розвитку окремих підприємств оборонно-промислового комплексу. Ці заходи, разом із іншими ініціативами “ХКБМ”, забезпечать ресурси для розвитку бронетанкової галузі і гідні умови праці фахівців”, – йдеться у повідомленні.

До останнього часу корпуси БТР-4 виробляв “Лозівський ковальсько-механічний завод” (Лозова Харківської області). Це підприємство входить до складу концерну УПЕК, який контролює народний депутат України Анатолій Гіршфельд.