У марафоні в Харкові першим прибіг кенієць, який на трасі пошкодив ногу

Фото: горсовет

У забігах в VІ Харківському Міжнародному марафоні сьогодні, 14 квітня, беруть участь близько 11 тис. спортсменів, представники 18 країн – Німеччини, Кенії, Словаччини, Великобританії, Нідерландів, Франції, Польщі, Греції, США, Саудівської Аравії, Туреччини, Марокко тощо.

Любителі бігу і професіонали біжать на дистанціях 42 км, 10 км, 4,2 км, 1,6 км (сімейний забіг), а також в естафеті 2×21,1 км.

Фото: objectiv.tv

Як повідомив директор Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Олексій Чубаров, VI Харківський Марафон зібрав ще більше учасників на всіх дистанціях – близько 11 тис. осіб, зросла кількість спортсменів на марафонській дистанції – майже 500. Марафонську дистанцію біжать спортсмени з 18 країн.

До цього часу стали відомі переможці і призери на марафонській дистанції (42 км).

Першим фінішував кенійський спортсмен Кіруї Роберт Кіпкоіч. 26-річний марафонець пробіг дистанцію за 2 години 26 хвилин і 26 секунд. Спочатку спортсмен розраховував встановити новий рекорд марафону, але на 25-му кілометрі пошкодив ногу, і побити рекорд свого співвітчизника йому не вдалося.

“Бігти мені сподобалося, гарна траса. Погода бігти не заважала, в принципі не холодно. Дійсно, хотів встановити рекорд, але через травму не вийшло. Приємно, що тут мене тепло зустрічали, і коли біг по трасі, харків’яни мене підтримували”, – зазначив кенієць. За його словами, в Україну він приїхав вперше, і це його перший український марафон.

Друге місце на марафоні посів Дмитро Пожевілов з Чугуєва з результатом 2:32:33.

“У Харкові одна з найскладніших трас марафону. Я з самого початку зрозумів, що не зможу перегнати кенійського спортсмена, але розраховував посісти друге місце”, – зазначив спортсмен.

Третє місце посів Вадим Сапа з Бахмута з результатом 2:36:49.

Серед жінок першою фінішувала Тетяна Вілісова з Дніпра, встановивши рекорд (2:48:39), другою – Вероніка Калашнікова з Харкова (2:59:38), третью – Наталія Караван з Харкова, співробітниця КП “Харківський метрополітен” (3:09:33) .

Нагадаємо, що Харківський міжнародний марафон проводиться щорічно, він внесений до Національного реєстру рекордів України як наймасовіший забіг за кількістю зареєстрованих учасників. Траса, по якій проходить марафон, прокладена по центральних вулицях Харкова.

У марафоні 2018 року взяли участь понад 10 тис. осіб з 15 країн, і був встановлений рекорд на найдовшій дистанції: кенійський бігун Серем Бенджамін Кіпроп пробіг 42 км за 2 години 18 хвилин і 13 секунд.