Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом залякування виборців у Харкові

Харківські слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом перешкоджання здійсненню виборчого права шляхом залякування виборців.

Про це повідомляє прес-служба поліції Харківської області.

“16 березня у засобах масової інформації з’явились відомості про те, що у Харкові третій день працює кол-центр, працівники якого нібито залякують по телефону виборців. Про це заявила голова Громадянської мережі ОПОРА. Вона зазначила, що такі кол-центри телефонують громадянам від імені ОПОРИ та Національної поліції та здійснюють на них тиск. Під час дзвінків оператори стверджують, що вони знають, нібито співрозмовник продав свій голос і на нього чекає два роки тюремного ув’язнення, якщо він піде на вибори, оскільки таким чином підтверджує факт продажу голосу. Також голова Громадянської мережі ОПОРА вказала, що такі кол-центри вже виявлені у 12 областях України, в Харкові діяльність кол-центру розгорнуто на 85 операторів”, – йдеться у повідомленні.

За даним фактом слідче управління ГУНП в Харківській області відкрило кримінальне провадження за ч. 3 ст. 157 Кримінального кодексу (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 2 до 3 років. Наразі поліцейські встановлюють усі обставини та осіб, причетних до скоєння злочину.

Раніше Харків Times повідомляв, що голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська заявила 16 травня у програмі “Вибори-2019” на телеканалі “Прямий” про роботу у Харкові кол-центра, співробітники якого залякують телефоном виборців.