Харківські “євробляхери” заплатили за розмитнення автівок 266 мільйонів гривень

Фото: Цензор.НЕТ

Під час дії пільгового періоду розмитнення транспортних засобів на іноземній реєстрації Харківською митницею ДФС сплачено до Держбюджету 266 млн. грн.

Про це розповів керівник Харківської митниці ДФС Андрій Танцеров, повідомляє прес-служба митниці.

«22 лютого завершено дію пільгового режиму при розмитненні автомобілів на іноземній реєстрації. Всі громадяни, які встигли до 24 години надати до митниці декларації на свої автомобілі, оформлені відповідним чином, розмитнені з урахуванням пониженої ставки акцизного податку (із застосуванням коефіцієнту 0,5)», – повідомив Андрій Танцеров. .

Усього, під час дії пільгового періоду – з 25 листопада по 22 лютого Харківською митницею ДФС оформлено 4471 транспортний засіб на іноземній реєстрації. За цей час спачено 266 млн.грн. податків.

Автомобілі, які перебували на митній території України з порушенням вимог Митного кодексу України – 3463 тисячі.
За словами Танцерова, розмір добровільної сплати склав 26,5 грн. млн грн.

“Це звільнило власників авто від адміністративної відповідальності за недотримання вимог митних режимів при ввезенні ТЗ з іноземною реєстрацією, строки та умови ввезення якого не дотримані”, – додав Танцеров.

Керівник митниці повідомив, що найбільша частина оформлених транспортних засобів в зоні діяльності Харківської митниці ДФС припадає на митний пост «Харків –автомобільний».

Крім того, Андрій Танцеров проінформував, що з 23 лютого набув чинності загальний режим розмитнення таких автомобілів за повною ставкою акцизного податку.

«Необхідно відмітити, що після 23 травня посилюється адміністративна відповідальність для власників автомобілів. Тобто при перевищенні строку транзиту або тимчасового ввезення транспортного засобу з іноземною реєстрацією більше ніж на 30 діб, громадянам загрожує штраф у розмірі 170 тис. грн. або конфіскація транспортного засобу за рішенням суду», – наголосив митник.