Юлія Світлична заявила, що рішення суду щодо тарифів на проізд повинні бути виконані

Фото: dozor.kharkov.ua

Голова Харківської ОДА прокоментувала ситуацію з тарифами на перевезення пасажирів у підземному та надземному міському електричному транспорті Харкова.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі обладміністрації.

Керівник області відзначила, що рішення суду потребують повного виконання. «Судове рішення є обов`язковим до виконання – це норма Конституції України. Законодавство передбачає можливість оскарження рішення суду, що має чітку процедуру. Але невиконання рішення суду несе за собою кримінальну відповідальність, – відзначила голова ХОДА. – У цей же час прошу всі масові заходи або мітинги проводити згідно чинного законодавства, не порушуючи громадський порядок та не створюючи дискомфорт для жителів та гостей Харкова».

Керівник області також відзначила, що обласна державна адміністрація, на жаль, не має повноважень щодо встановлення або погодження тарифів на перевезення пасажирів у міському транспорті. Такі рішення діючим законодавством були передані до компетенції органів місцевого самоврядування – у даному випадку виконкому Харківської міської ради.

«Однак вважаю, що якість та ефективність роботи підприємств комунальної та транспортної сфери – це, в першу чергу, питання рівня менеджменту. Тому перед тим, як розпочинати дії щодо підвищення тарифів, доцільно було б провести аудит роботи відповідних комунальних підприємств, забезпечити його прозорість та використати всі фінансові та організаційні ресурси з метою не підвищення вартості проїзду у міському електротранспорті», – сказала Юлія Світлична.

Як повідомляв Харків Times, 6 лютого виконавчий комітет Харківської міськради підвищив тариф на послугу з перевезення пасажирів метрополітеном до 8 гривень, в тролейбусах і трамваях до 6 гривень. Нові тарифи вступили в силу з 7 лютого.

Діяли до цього рішення тарифи протрималися менше року. Минулого разу міськвиконком підвищив вартість проїзду з 29 квітня 2018 року: в метро – на 25%, або на 1 гривню до 5 гривень, і в міських трамваях і тролейбусах – на 33%, або на 1 гривню до 4 гривень. Перед цим тарифи на проїзд в міському електротранспорті Харкова підвищували в березні 2017 року.

15 лютого, представники Харківського антикорупційного центру Дмитро Булах та Ігор Черняк звернулися до суду з позовами про визнення недійсними рішень про підвіщення вартості проїзду в міському електротранспорті.

Окружний адміністративний суд 19 лютого призупинив дію рішень виконавчого комітета Харківської міської ради про підвищення тарифів на проїзд у метрополітені та наземному електротранспорті.

Однак, вранці 20 лютого кондуктори в трамваях і тролейбусах вимагали оплату всупереч рішенню суду в розмірі 6 грн з одного пасажира.

Заступник мера Харкова Водовозов заявив, що міськрада не може виконати постанови суду про тарифи на проїзд.

Прокуратура 20 лютого розпочала кримінальне провадження за фактом невиконання рішення суду Харківською міськрадою. Слідчі внесли до ЄРДР відомості за ч. 2 ст. 382 КК України (умисне невиконання судового рішення службовими особами).