Справа про “кооперативні схеми”: на засідання не з’явився суддя

Фото: www.ukrinform.ua

Дзержинський райсуд Харкова переніс засідання у справі про розкрадання землі за “кооперативними схемами”, де в числі фігурантів – депутат Михайло Добкін, головуючий суддя у відпустці.

Про це кореспондентові Укрінформу розповіли в суді.

“Підготовче судове засідання у справі проти екс-мера Харкова, згодом екс-голови Харківської ОДА, народного депутата Михайла Добкіна і ще трьох фігурантів, підозрюваних у розкраданні землі за “кооперативними схемами”, перенесено: головуючий суддя у відпустці”, – пояснили в суді.

Добкін, додали в суді, на засідання з’явився і розписався в листі явки. Наступне засідання призначено на 12.00 22 березня.

Як повідомлялося, 7 грудня 2018 року Дзержинський райсуд Харкова переніс засідання у справі про розкрадання землі на 31 січня: Добкін в суд з’явився, не з’явилися один з обвинувачених і двоє захисників.

У справі проходять екс-мер Харкова, нині народний депутат України Михайло Добкін, головний архітектор Харкова Сергій Чечельницький, екс-заступник мера Харкова Тетяна Овінникова, екс-заступник керівника управління земельних відносин Борис Баронін, а також керівники ряду обслуговуючих кооперативів.

Провадження щодо Добкіна стосується 36-ти земельних ділянок у Харкові загальною площею 78 га нормативною вартістю понад 220 млн грн.

13 липня 2017 року Верховна Рада надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Добкіна.

15 липня 2017 року Печерський райсуд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом на заставу в сумі 50 млн грн. Після внесення застави Добкіна звільнили.

27 лютого 2018 року Комінтернівський райсуд Харкова засудив 3-х розкрадачів міської землі, які діяли за “кооперативною схемою”, до 5 років позбавлення волі кожного з відтермінуванням покарання на 3 роки з урахуванням розкаяння. Це перша справа за “кооперативною схемою”, яка дійшла до суду.

“Кооперативна схема” використовувалася в Харкові з 2008 по 2016 роки. За цей час з санкції міськради у власність кооперативів безкоштовно передано близько 1000 га землі.