Харків’янин торгував фальшивими документами для ухилення від мобілізації. Але то вже все

Служба безпеки України затримала 42-річного харків’янина, якого підозрюють у виготовленні фальшивих документів для ухилення від мобілізації.

Про це Харків Times повідомили речник Управління СБУ Харківської області Владислав Абдула та прес-служба обласної прокуратури.

Організував схему тіньового заробітку підприємець, який мав у оренді у Харкові інтернет-кафе. За даними слідства, з березня 2024 року чоловік виготовляв фальшиві документи відповідного районного військового комісаріату про непридатність до військової служби з відміткою про виключення з військового обліку у тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного. Чоловік створював підробки використовуючи як зразок власні документи про непридатність до служби. Вартість фальшивої довідки становила 900 доларів. У випадку зупинки на вулиці представниками ТЦК та СП клієнти пред’являли їм фейкові документи і уникали отримання повісток.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили підозрюваному про підозру за ч. 1 ст. 114-1 (Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань), ч. 1 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів). Суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення: підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Як повідомляв  Харків Times, 13 вересня начальнику військкомату з Харківщини оголосили про підозру у підробці документів (ч. 1 ст. 366 КК України) та у сприянні у незаконному переправленню осіб через держкордон України (ч. 3 ст. 332).

За даними СБУ, підозрюваний вимагав за довідки від $3 000 до $8 000  з однієї людини.

14 вересня суддя Київського райсуду Харкова обрав Мазовецькому запобіжний захід у вигляді перебування під вартою до 4 листопада з можливістю внесення застави у розмірі 2 млн 147 200 гривень.

Заставу внесли через 30 хвилин після засідання суду, Руслан Мазовецький вийшов з СІЗО.