У березні 2022 року з понад двох десятків ректорів державних університетів у Харкові перебували четверо – очільник профільного комітету Ради

У березні 2022 року з понад двох десятків ректорів державних університетів фізично в Харкові перебували чотири ректори, каже очільник парламентського комітету з питань освіти і науки Сергій Бабак.

Про це Харків Times дізнався з публікації інтернет-видання LB.ua.

За його словами, в березні він приїхав до Харкова, зоб зрозуміти ситуацію у сфері вищої освіти, та зібрав усіх ректорів разом з губернатором. «З двадцяти одного, якщо не помиляюся, були чотири. У Харкові залишилися чотири ректори», – сказав Бабак.

«Це університетське місто з величезними університетами, з величезною інфраструктурою. І вони в зумі кажуть: “Усе нормально, у нас територія контролюється”. Вони всі поїхали, дітей кинули, викладачів кинули, і ті чотири ректори, серед них одна тендітна жінка в Каразіна (ректор Харківського національного університету ім. Каразіна Тетяна Кагановська – ХТ), в укриттях опікувалися їхніми студентами і викладачами», — розповів очільник парламентського комітету.

Бабак додав, що коли почалося повномасштабне вторгнення, він запропонував тодішньому міністрові освіти Сергію Шкарлету звільнити всіх ректорів, котрі виїхали за кордон: «Я кажу: візьмімо й просто вичистімо всіх ректорів, що поїхали за кордон. Моментально. Введемо умовні військові адміністрації, як зробили з деякими містами, областями на той момент. Це дало б нам змогу відразу замінити їх. Бо як можна кинути університет, у якому 10 тисяч студентів? Поїхати у Стамбул, звідти включатися в зумі й навіть не соромитися, казати: “Усе добре, я контролюю територію університету”», — говорить Бабак про «один харківський університет».

Він зазначив, що можливість швидких змін тоді згаяли. А більшість із цих 17 ректорів, котрі тоді поїхали, залишилися на своїх посадах.