Воєнний журналіст звертається до мерів українських міст за допомогою армії

Підрозділам, які зараз прикривають всю Україну від рашистської навали на Харківському напрямку фронту, конче необхідні безпілотники. Український воєнний журналіст Юрій Бутусов, який зараз знаходиться на фронті, закликав мерів крупних українських міст допомогти армії, оскільки на військове начальство великої надії в цьому немає.

Про це Харків Times довідався з допису Юрія Бутусова у Facebook.

«Звертаюсь до мерів великих міст – Київа, Львов, Одеси, Дніпра, Харкова та усіх інших голів територіальних громад.  Термінова критична ситуація… Загроза Харкову та Вовчанську – це загроза для усієї Украіни і кожного великого міста. Ворог у 30 км. Ніхто крім вас зараз не зможе швидко знайти кошти на додаткове обладнання для наших воїнів у цьому районі. Ставка Верховного головнокомандувача не дасть дрони, це не вирішать ті, хто має за це відповідати за посадою, і ми всі розуміємо, що швидко діяти та виділяти значні кошти можуть тільки міста та їх мери»,- написав Бутусов.

Він закликав мерів знайти кошти для допомоги нашим воїнам, які «у відчайдушних боях при значній перевазі ворога у численності та боєприпасах рятують фронт».

«Прошу мерів найбільших міст знайти ресурси, щоб надати термінову допомогу в першу чергу рятівникам Харкова та Вовчанська:

57 мотопіхотна бригада

42 механізована бригада

125 бригада ТРО

Підрозділ ГУР МО «Кракен»

13 бригада Нацгвардії «Хартія»

Необхідно:

дрони: Мавік-3, Мавік-3Т, Аутел-4, ударні fpv;

окопний РЕБ;

Квадроцикли.

При необхідності можу надати прямі контакти їх представників», – пише воєнний журналіст.

Наразі єдиним, хто відгукнувся на заклик, є мер Дніпра Борис Філатов.

«Завтра можемо видати 100 fpv, післязавтра ще 150, до кінця тижня ще 200. Мавікі знайдемо до кінця тижня приблизно 100 штук. Квадрів не має. Всі роздали. Окопні РЕБи потрібно детальніша інфа.

І ще питання. Є хоча б один правоохоронний орган у нашої державі, що допомогає ЗСУ, а не саботує зусилля суспільства та місцевого самоврядування?» – написав Філатов в одному з перших коментів під постом журналіста.

Деякі користувачі висловлювали певні сумніви щодо відповіді на цей заклик певних мерів, зокрема, міського голови Харкова Ігоря Терехова, мовляв, його, скажімо так, щоб залишатись у рамках пристойності, це не обходить. Закидали харківському меру надмірну любов до «квітів та парканів», причому, на думку дописувачів, не безкорисну. Деякі дописувачі нагадують Терехову, що підрозділи «Кракен» та «Хартія» – наші, харківські.

Дехто з дописувачів вважає, що «малі міста також мають долучатися, а не бруківку виставляти і пам’ятники будувати в цей час». Багато дописів під постом Бутусова – це звернення людей до своїх мерій та військових адміністрацій з вимаганням терміново надати армії допомогу.

Окрім Філатова, наразі на заклик журналіста й вимоги громадян не відгукнувся жоден мер, включно із нашим.

Як повідомляв Харків Times, у прикордонні Харківської області третю добу тривають важкі бої з росіянами.