На Харківщині від російської агресії постраждало 630 сільськогосподарських підприємств

У Харківській області від агресії рф  постраждало понад 630 сільськогосподарських підприємств. У тому числі 54 господарства, які займалися тваринництвом, вже третій рік не можуть відновити свою роботу.

Про це розповів журналістам заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов, повідомив кореспондент Харків Times.

Найбільше постраждалих господарств в Ізюмському районі області – 218 господарства, та Куп’янському – 176. У Чугуївському районі постраждали 134 господарства, у Харківському – 59, у Богодухівському – 43 господарства. Не мають можливості відновити свою діяльність господарства, що знаходяться на окоупованій території (2% від площі області), а також поблизу лінії фронта.

На початок 2022 року, до повномасштабного вторгнення, в області було зареєстровано близько 2100 сільськогосподарських підприємств усіх рівнів, різних форм власності, у тому числі з них 1300 маленьких та середніх фермерських господарств, які займалися вирощуванням зернових культур на площі від 50 до 200 га.

В господарствах області знищено, зруйновано або вкрадено російськими окупантами понад 1100 одиниць дороговартісної сільськогосподарської техніки. «В середньому сучасна сівалка, трактор або комбайн коштує від 250 тис. євро, не дешевше, і ціна доходить до півмільйона євро», – зазначив Іванов. Як і до війни, сільгоспвиробники можуть придбати техніку у лізінг, але виникають проблеми як із заставою для банку, так і зі страховкою. «Банки дають відмову переважно, коли фермер саме зруйнованого господарства, саме з деокупованої території, намагається цей кредит взяти», – сказав посадовець.

Як повідомляв Харків Times, сільгоспвиробники Харківщини розпочали весняні польові роботи.